Новини
12 Квітня, 2022 р., 09:11
На час війни призначити лікарняні можна на підставі листка на роздрукованому бланку: як подати заяву-розрахунок
Через бойові дії, ускладнену логістику і технічні обмеження, створення електронних лікарняних або видача паперових листків непрацездатності сьогодні можуть бути ускладнені.
Аби це не вплинуло на можливість і строки отримання допомог від Фонду соціального страхування України, ми напрацювали зміни до нормативно-правових актів, які дозволяють видати листок непрацездатності попри зупинення доступу лікаря до електронних систем, а також у виняткових, визначених МОЗ випадках, попри відсутність бланків.
Якщо неможливо створити МВТН
У разі, коли лікар не має доступу до електронної системи охорони здоров’я, йому надано право замість оформлення медичного висновку і автоматичного формування е-лікарняного видати пацієнту паперовий листок непрацездатності на захищеному бланку.
Якщо бланки лікарняних відсутні
У виняткових, визначених МОЗ випадках, у разі відсутності у закладі охорони здоров'я або реабілітаційної допомоги паперових бланків листків непрацездатності та об’єктивної неможливості їх отримання, за рішенням керівника такого закладу може бути дозволено самостійно роздрукувати лікарняний на білому папері.
Затверджена наказом від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 форма бланку лікарняного:https://bit.ly/38wGQPk.
Такий роздрукований листок непрацездатності прирівнюється до лікарняного, виданого на бланку – він підтверджує факт тимчасової непрацездатності та є підставою для нарахування допомоги від Фонду соціального страхування України та за рахунок коштів роботодавця.
Як заповнити роздрукований лікарняний
До роздрукованого бланку листка непрацездатності, за умови, що використання такого бланку визначено МОЗ у наявних в закладу охорони здоров’я обставинах, застосовуються вимоги Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406.
При заповненні роздрукованої форми лікарняного в полі «серія бланку» зазначається ЄДРПОУ закладу, а в полі «номер бланку» – порядковий номер запису в Журналі реєстрації листків непрацездатності, затвердженому наказом МОЗ України від 14.02.2012 № 110.
Як роботодавцю подати заяву-розрахунок за роздрукованим лікарняним
При роботі із роздрукованим бланком листка непрацездатності роботодавець виконує всі свої функції, передбачені для роботи із паперовими листками непрацездатності, зокрема, розглядає його на комісії із соціального страхування, заповнює зворотню сторону (яка може бути також роздрукована страхувальником самостійно, у разі, якщо лікар видав лише лицьовий бік), оплачує перші п’ять днів непрацездатності у разі необхідності, а також формує заяву-розрахунок.
При формуванні заяви-розрахунку слід проставляти ЄДРПОУ закладу охорони здоров’я та порядковий номер запису в Журналі реєстрації листків непрацездатності в колонку 8 «Номер» форми заяви-розрахунку, ігноруючи колонку 7 «Серія» у такому форматі: ХХХХХХХХ-YYYY, де ХХХХХХХХ – код ЄДРПОУ закладу охорони здоров’я, а YYYY – порядковий номер запису в Журналі реєстрації листків непрацездатності.
При цьому кількість символів для цього поля не обмежуються, оскільки неможливо спрогнозувати кількість записів у журналі та який порядковий номер буде присвоєно листку непрацездатності.
Коли оплатять лікарняні
Оформлення тимчасової непрацездатності роздрукованим лікарняним не вплине на строки та можливість отримання допомоги від Фонду – призначення і виплата коштів відбуваються на загальних засадах.
Тож, як і в разі е-лікарняного, слідкувати за станом фінансування можна онлайн у телеграм-каналі Фонду: https://t.me/socialfund.
Нормативно-правова база
Відповідні норми розробило Міністерство охорони здоров'я України, Міністерство соціальної політики України, Фонд соціального страхування України та Пенсійний фонд України. Зміни затверджено наказом МОЗ від 25 березня 2022 року № 522 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 01 червня 2021 року № 1066», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 01 квітня 2022 року за № 375/37711: https://bit.ly/3Kc2Mgy.
Роздруковувати лікарняні дозволяється на час воєнного стану та упродовж трьох місяців після його завершення.
11 Квітня, 2022 р., 11:03
Трудові відносини під час воєнного стану
Міністерство економіки України створило чат-бот https://t.me/TrudEconomBot, за допомогою якого користувачі зможуть знайти інформацію про організацію трудових відносин під час війни.
У сервісі за розділами систематизовано відповіді на поширені запитання щодо особливостей надання відпусток, оплати праці, ведення документації тощо під час воєнних дій.
акож розгорнуті відповіді на питання щодо трудових відносин під час воєнного стану опубліковані за посиланням: https://cutt.ly/gFc9khH
Джерело: Львівська обласна державна адміністрація
11 Квітня, 2022 р., 10:51
Міністр соціальної політики України повідомила, що Уряд ухвалив розроблене Мінсоцполітики рішення, відповідно до якого допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам, які звернулися за її наданням до 30 квітня 2022 року, надається, починаючи з березня 2022 року.
«Через широкомасштабну агресію Росії проти України мільйони людей зараз вимушено покинули свої домівки та перемістились в інші регіони України. Не дивлячись на те, що ми розширили можливості для того, щоб стати на облік як внутрішньо переміщена особа ані технічних, ані людських ресурсів в громадах не вистачає на те, щоб швидко зареєструвати всіх переміщених.
Ми бачимо, що в багатьох місцях формуються черги на декілька тижнів.
Працівники органів соціального захисту населення, територіальних громад та ЦНАПів роблять титанічну роботу. З моменту введення воєнного стану на сьогодні вони вже зареєстрували в офлайн режимі, через особисті звернення близько 900 тисяч внутрішньо переміщених осіб.
На жаль, поки не запрацювала онлайн реєстрація внутрішньо переміщених осіб та онлайн звернення за допомогою на проживання через Портал Дія.
Це пов’язано із тим, що інтегрувати в єдину систему різні інформаційні ресурси для того, щоб ідентифікувати людину та підтвердити факт її внутрішнього переміщення, достатньо складно. Зокрема, у випадках, коли людина була зареєстрована в одному місті, а фактично жила, працювала або навчалась в іншому місті. Крім цього, значна частина переселенців мають паперові паспорти, що також створює складнощі для забезпечення повністю автоматизованої інформаційної взаємодії.
Незважаючи на складнощі, робота з автоматизації продовжується в цілодобовому режимі і ми очікуємо запуску відповідних можливостей в Дії вже найближчим часом.
Але люди, які потребують допомоги, мають її отримати, не дивлячись на технічні складнощі. Тому Мінсоцполітики запропонувало, а Уряд ухвалив рішення, яким внесено зміни до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Відповідно до цих змін термін звернення за отриманням допомоги на проживання з березня 2022 року продовжено. Якщо раніше було передбачено, що з березня допомогу на проживання отримають переселенці, які звернулись за її отриманням до 14 квітня, то тепер цей строк подовжено до 30 квітня 2022 року включно», - прокоментувала Марина Лазебна.
11 Квітня, 2022 р., 10:50
Запрацював телеграм бот для тих, хто потребує евакуації або екстреної гумдопомоги
Для тих, хто потребує евакуації або надання екстреної гуманітарної допомоги у зонах бойових дій і на територіях, які перебувають під окупацією, запрацював телеграм бот @Evacuation2022_bot.
Отримана інформація оперативно опрацьовуватиметься МВС України, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, у співпраці з Координаційним центром Української асоціації районних та обласних рад з питань територіальної оборони, враховуючи практичний досвід проведення заходів з евакуації за час українсько-російської війни.
Як користуватися ботом – покрокова інструкція для громадян:
1. Скопіюйте назву бота в телеграм-пошук.
2. Натисніть «start», щоб розпочати діалог з ботом.
3. Натисніть «Підтвердіть свій номер телефону» та кнопку «share».
4. Оберіть те, що вам потрібно: «Евакуація» або «Гуманітарна/медична допомога».
Якщо ви вибрали евакуацію, оберіть область, з якої потрібна евакуація, та район.
- Оберіть громаду. Якщо невідома назва громади, пропустіть цей крок.
- Вкажіть назву населеного пункту.
- Оберіть особу, яка потребує евакуації, — ви чи інша людина. Надайте її дані: ПІБ, рік народження, телефон, а також адресу перебування або укриття, іншу потрібну інформацію.
Якщо ви запросили гуманітарну або медичну допомогу, виберіть область доставки, район та населений пункт.
- Якщо допомоги потребуєте не ви, а інші особи, надайте відомості про них (ПІБ, рік народження, телефон, а також адресу перебування або укриття).
- Оберіть допомогу, яка вам потрібна: «Медична допомога та ліки» або «Продуктовий набір».
- Вкажіть назви та кількість необхідних продуктів або лікарських препаратів.
Для максимально швидкої обробки інформації рекомендуємо додати фото укриття та надіслати геолокацію!
http://uaror.org.ua/?p=22857
11 Квітня, 2022 р., 10:49
Документація воєнних злочинів рф в Україні
Офіс Генерального прокурора разом з українськими та міжнародними партнерами створив ресурс https://warcrimes.gov.ua/ для належного документування воєнних злочинів та злочинів проти людяності, скоєних російською армією в Україні.
Задокументовані докази будуть використані для кримінального переслідування причетних до злочинів відповідно до українського законодавства, а також у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі та в спеціальному трибуналі після його створення.
Надсилайте відео- та фотоматеріали, а також будь-яку інформацію за формою нижче.
08 Квітня, 2022 р., 12:06
Допомога для Харківщини
Через війну багато людей у різних областях нашої держави опинилися в складних умовах. Кожен з нас у різний спосіб прагне пришвидшити перемогу та полегшити життя тих, у кого війна забрала рідних, дах над головою, майно.
До нас звернувся голова Валківської міської ради, що на Харківщині, та попросив допомогти
продуктами, гігієнічними засобами та ліками людям, що є тимчасово переміщеними на території Харківської області (на території громади є понад 12 тисяч тимчасово переміщених осіб).
Просимо усіх, хто має можливість, долучитися до збору допомоги нашим землякам.
Нижче є перелік усього необхідного.
Збір - у приміщенні сільської ради.
Ми сильні, коли єдині!
08 Квітня, 2022 р., 12:05
Чат-бот «Знайди рідних»
Для пошуку зниклих рідних під час війни в Україні створено чат-бот «Знайди рідних», який дозволяє знайти тих, із ким втрачений зв’язок, незважаючи на країну їхнього теперішнього перебування.
Посилання на чат-бот «Знайди рідних»:
https://t.me/Family_Search_bot.
Також чат-бот додатково містить відеоінструкцію для полегшення користування:
https://www.youtube.com/watch?v=q4OSwaQ5xrs.
07 Квітня, 2022 р., 12:32