Відповідну Постанову «Деякі питання створення та функціонування електронної системи реєстрів у галузі рослинництва «е-рослинництво» прийняв Кабінет Міністрів на своєму засіданні.
Головна мета - запровадження електронної системи реєстрів у галузі рослинництва та порядок створення та функціонування електронної системи реєстрів у галузі рослинництва.
Постанова спрямована на виконання Україною міжнародно-правових зобов'язань у сфері європейської інтеграції. Вона забезпечить простежуваність у сфері насінництва та розсадництва та охорони прав на сорти рослин.
12-13 грудня у Львові пройде VIII Міжнародна науково-практична конференція «Ягідництво і переробка: технології та інновації».
Дата проведення: VIII Міжнародна науково-практична конференція «Ягідництво і переробка: технології та інновації» відбудеться 12–13 грудня 2024 року.
Місце проведення: готель «Жорж», м. Львів, площа Міцкевича, 1.
Мета конференції: ознайомити учасників ринку з новими технологіями, щоб впроваджувати їх у своїх ягідниках. Підвищувати рівень знань для ведення ягідного бізнесу. Знайти шляхи реалізації і зберігання продукції в сучасних непростих умовах – від продажу на свіжому ринку до переробки, заморожування та холодної логістики, експорту.
У програмі конференції передбачені наступні секції, панелі, виставки:
-Конференц-секція: «Ягідництво: основні тренди і виклики воєнного часу». Виступи фермерів-практиків і представників технологічних компаній;
-Дискусійна панель: «Продаж на внутрішньому ринку і на експорт: якість продукції та її сертифікація, пакування, логістика, цінова політика тощо»;
-Конгрес із заморожування та холодної логістики;
-Виставка обладнання, інструментів, засобів захисту рослин, добрив тощо;
-Столи переговорів з торговельними мережами;
-Виставка-дегустація напоїв (дистилятів, вин, сидрів, соків тощо) і продуктів переробки з ягід та фруктів, у тому числі з додаванням меду (цукерок, сухофруктів, чипсів, заморожених продуктів, джемів, сублімованої продукції);
-Благодійний аукціон товарів і послуг для ягідництва, виручені кошти на якому будуть спрямовані на підтримку ЗСУ.
Паралельно з конференцією, присвяченою технологіям вирощування ягідних культур, відбудеться IV Конгрес із заморожування, переробки та холодної логістики для ягідного та овочевого секторів.
На другий день, 13 грудня, запланований бізнес-тур на потужні ягідні, заморожувальні та переробні підприємства – Кам’янка-Бузький завод продовольчих товарів, ФГ «Прикарпаття Агро».
Умови участі, програма за посиланням: https://forum.techdrinks.info/ua/event/47
Щоб зареєструватися необхідно заповнити форму за посиланням: http://surl.li/tgytgr
ЄС надає малим та середнім підприємствам (МСП) можливість залучення гранту 200 тис євро від проекту TALOS на розробку рішень у сфері робототехніки, штучного інтелекту та даних, які останнім часом демонструють ефективність їхнього застосування у галузях агровиробництва та сонячної енергетики. В рамках програми буде відібрано від 9 до 13 МСП або стартапів. Відібрані компанії, окрім фінансування, отримають 9-місячну програму підтримки експертами проєкту.
Ключова інновація TALOS полягає в автоматизації операцій з технічного обслуговування, які зараз виконуються людьми, з метою підвищення їх безпеки та зменшення ризиків для працівників.
Основні напрямки проєкту:
-моніторинг стану посівів чи насаджень, якості ґрунтів з використанням дронів та/чи інших автоматизованих систем та засобів;
-дистанційна перевірка фотоелектричних панелей сонячних електростанцій;
-очищення фотоелектричних панелей.
В проєкті можуть взяти участь:
- стартапи або малі та середні підприємства;
- заявники, що мають готові ідеї чи концепції, які відповідають цілям проєкту та попередньо не отримували фінансування в інших програмах TALOS.
Фінансування по проєкту:
- для стартапів - грантове покриття витрат становить 100% (до 200 тис євро);
- для МСП, які не є стартапами - грантове покриття витрат до 70% (до 140 тис євро), 30% – необхідне самофінансування МСП.
Кінцевий термін подання заявок – 3 грудня 2024 року.
Заявку можна подати за посиланням: http://surl.li/idtuvi
Детальніше про проєкт та інструкцію для оформлення заявки можна знайти за посиланням: http://surl.li/qolxqv
Як зазначила т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко: «Сучасні технології дозволяють підвищити якість продукції, збільшити продуктивність виробництва. До прикладу, застосування дронів для моніторингу врожаїв і ґрунтів дозволить аграріям оптимізувати управління ресурсами, а впровадження сонячної енергетики зменшить витрати на енергію. Така синергія технологій не лише збільшить ефективність виробництва, а й підвищить стійкість господарств у довгостроковій перспективі.
Програма TALOS надає нашим аграріям потужний інструмент для інноваційного розвитку та зміцнення економічної стабільності Львівщини».
Джерело: Департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА
Мережа мультимаркетів «Аврора» спільно з Forbes BrandVoice оголосили про запуск грантової програми «Аврора для підприємців» із загальним фондом у 10 млн грн. Програма спрямована на підтримку підприємців, які займаються виробництвом або переробкою продукції. Кожен із десяти переможців отримає грант у розмірі до 1 мільйона гривень для реалізації своїх бізнес-проєктів.
Умови участі в конкурсі:
-Компанія зареєстрована і провадить діяльність виключно або переважно в Україні. Кінцевими бенефіціарами компанії є громадяни України.
-Підприємства працюють у переробній промисловості та виробляють товари/продукцію для кінцевих споживачів.
-Компанія зареєстрована не пізніше 2023 року, наявна фінансова звітність за 2023. рік. Загальний дохід компанії у 2023 році не може перевищувати 100 млн грн. Компанії, зареєстровані в 2023 році, повинні мати середньомісячний дохід, який не перевищує 8 300 000 грн.
-Публічність компанії: наявність сторінки компанії в соціальних мережах або ж офіційного сайту компанії.
-Пріоритет надається проєктам, що сприяють локальному розвитку та створенню робочих місць.
Етапи програми:
-Збір заявок до 10.11.24, подати заявку можна за посиланням: https://brandvoice.forbes.ua/avrora-grant#forbsAurora
- Визначення фіналістів- до 25.11.24.
- Визначення переможців та оголошення результатів - з 25.11.24 до 01.12.24.
Львівська районна державна адміністрація
Шановні платники податків!
24 жовтня 2024 року Головним управлінням ДПС у Львівській області буде проведено онлайн-семінар, для платників податків Львівської області на тему: "Зміни до порядку складання податкової звітності з ПДВ".
Основні спікери:
Хом’як Тарас - в. о. заступника начальника управління - начальник відділу контролю за відшкодуванням ПДВ управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Львівській області.
Шмагало Галина - заступник начальника відділу адміністрування ПДВ управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Львівській області.
Початок реєстрації в програмі Zoom: 10 год. 55 хв.
Початок вебінару: 11 год. 00 хв.
(У разі настання повітряної тривоги зустріч розпочнеться через 20 хвилин після оповіщення про відбій).
Запрошуємо взяти участь у семінарі всіх зацікавлених. Кількість підключень до однієї сесії не більше 99 осіб.
Модератор заходу: Наталія Желізняк – начальник відділу комунікацій з громадськістю ГУ ДПС у Львівській області.
При наявності програми Zoom, підключитись до онлайн-семінару можна за наступним посиланням: https://us05web.zoom.us/j/82611653907?pwd=uZRzLOJF9CvAOLaOBochTaDHGL6jKu.1
Або ж Ви можете скористатись веб-версією Zoom:
ідентифікатор вебінару: 826 1165 3907
код доступу: 8PVeK9
Відповідні зміни внесено до Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки, згідно з якими на фінансову підтримку шляхом компенсації відсотків (комісії) за супроводження договорів фінансового лізингу спрямовано 2,0 млн грн.
Фінансова підтримка спрямована на здешевлення вартості сільськогосподарської техніки та обладнання придбаної у фінансовий лізинг. Відшкодування надається у розмірі однієї облікової ставки Національного банку України, що діє на дату нарахування відсотків (комісії), але не більше ставки, передбаченої договором фінансового лізингу. Максимальна сума компенсації протягом бюджетного року для одного суб’єкта підприємництва становить 200,0 тис. гривень.
Компенсацію можуть отримати мікро-, малі та середні суб’єкти підприємництва – виробники сільськогосподарської продукції.
«Лізинг може стати одним з ключових чинників, які дадуть поштовх для розвитку малого та середнього бізнесу в області. У 2023 році за рахунок здешевлення лізингових платежів було придбано в лізинг 26 одиниць сільськогосподарської техніки та обладнання на суму 45,5 млн.грн. У 2024 році на цей напрям з обласного бюджету виділено 2,0 млн. грн.» - зазначила т. в. о. директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко
Детальніше з умовами, переліком та зразками документів можна ознайомитись за посиланням: https://loda.gov.ua/services/programs/17854
З 18 жовтня розпочато прийом документів за напрямом фінансової підтримки шляхом компенсації відсотків (комісії) за супроводження договорів фінансового лізингу, який триватиме до 1 грудня поточного року, або до завершення воєнного стану.
Заявки та документи для отримання компенсації відсотків подаються в департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації за адресою: м.Львів, просп.Чорновола, 4 (9 поверх).
Для більш детальної інформації звертайтесь за тел.
(032) 255-50-62.
Джерело: Департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА
Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності