Новини
12 Лютого, 2024 р., 08:56
Дитина, яка в майбутньому стане дорослим, прагне стати успішною у житті. Саме такою є мета кожного педагога, який працює з дітьми. А особливо для педагога, який працює з дітьми з особливими освітніми потребами. Дошкільна і шкільна освіта формує у дитини навички для майбутньої професії, навики комунікації, успішного життя у суспільстві.
8 лютого 2024 року відбулася зустріч, навчальний семінар, організований колективом Добросинсько-Магерівського ІРЦ, на тему: «Успішне навчання для особливих дітей або стратегії, що працюють».
У заході взяли участь педагоги нашої громади – працівники відділу освіти Добросинсько-Магерівської сільської ради, вчителі початкових класів, вчителі-предметники, вихователі ЗДО, асистенти вчителя, асистенти вихователя, практичні психологи, вчителі-логопеди. Учасниками семінару також були фахівець ОРЦПІО Кузь Галина Броніславівна, директор та фахівці (консультанти) інклюзивно-ресурсного центру Жовківської міської ради, адміністрація та практичний психолог БНРЦ «Злагода» м.Жовква.
З вітальним словом виступила т.в.о.директора Добросинсько-Магерівського ІРЦ Бокало Віра Григорівна, яка ознайомила присутніх з метою та програмою заходу.
Спікерами були наші запрошені гості:
- очільник відділу освіти Добросинсько-Магерівської сільської ради Смолинець Микола Михайлович. Він ознайомив учасників з організацією інклюзивного навчання у закладах освіти громади.
- Васюник-Кулієва Марія Іванівна, головний спеціаліст департаменту освіти і науки ЛОДА розповіла про сучасний стан впровадження інклюзивного навчання у закладах освіти Львівщини.
Головну навчальну мету заходу цікаво та професійно розкрили Бокало Оксана Василівна та Глов’як Вікторія Мирославівна. Бокало Оксана Василівна – керівник консультативно-інформаційно-ресурсного центру БНРЦ "Довіра" м. Львів, співзасновник громадської організації «Лого», психологиня, корекційний педагог. Досвід роботи з дітьми з ООП – 22 роки.
Оксана Василівна розповіла про
- принципи поведінки (поведінковий інструментарій);
- мотиваційні стимули;
- безпомилкове навчання – шлях до успіху;
- візуальні стимули в процесі навчання;
- альтернативну та допоміжну комунікацію в роботі з дітьми, які мають особливі освітні потреби.
Глов'як Вікторія Мирославівна - вчитель-логопед, вчитель початкових класів для дітей з важкими порушеннями мовлення, БНРЦ "Довіра" м. Львів. Досвід роботи з дітьми з ООП - 35 років. Вікторія Мирославівна поділилась своїм багаторічним досвідом роботи. Розкрила тему: «Особливості навчання дітей з ООП. Компетентнісний підхід»:
- Як формуємо компетентності ;
- Якими є загально-навчальні уміння та навички;
- Емоційно-мотиваційний компонент навчання;
- Що робити, коли інтерес до навчання слабкий?
- Як зацікавити дитину до навчання?
- Наочність – «за» і «проти»;
- Чи вчити правила?
- Зошити-помічники;
- Математика. Життєва компетентність;
- Українська мова. Комунікативна компетентність;
- Біологія, географія та інш. Адаптація. Модифікація;
- Як враховувати особливості читання?
- Нова роль трудового навчання;
- Діагностувальні роботи. Особливості;
- Навчання дітей з порушеннями інтелекту. Особливості.
Насправді зустріч відбулася у дружній атмосфері. Всі учасники семінару уважно і з цікавістю слухали наших запрошених гостей. Вся інформація була для нас усіх корисною.
Захід тривав майже шість годин, а обличчя присутніх випромінювали позитивні емоції. Учасники запитували, спілкувались, у них виникало бажання висловлюватись про почуте. Слова-відгуки прозвучали з уст Савки Марії Іванівни, методиста відділу освіти Добросинсько-Магерівської ради, та Пеприк Ірини Володимирівни, головного спеціаліста відділу освіти Добросинсько-Магерівської ради.
Велика дяка Вам, наші гості, за цікаві та корисні знання, якими Ви поділились з усіма нами. А також дякуємо усім учасникам за участь у семінарі. Голосно дякуємо сусідам - Жовківський ІРЦ і БНРЦ «Злагода».
Ви молодці, що приїхали до нас!
Ділимось, навчаємось, творимо і працюємо! До нових зустрічей!
09 Лютого, 2024 р., 15:48
Фахівці з напрямку запобігання виникнення пожеж регулярно долучаються до навчання підростаючого покоління та проводять з дітками заняття з правил пожежної та мінної безпеки.
Прийшов час перевірити свої знання та пам'ятайте, надзвичайним ситуаціям можна запобігти!
07 Лютого, 2024 р., 11:59
Дітей військовополонених, зниклих безвісти, загиблих Захисників та Захисниць, а також дітей цивільних заручників рф, запрошують безкоштовно відвідати виставу-мюзикл «Попелюшка».
Вистава відбудеться 1 березня о 12 годині на сцені Національного драматичного театру Марії Заньковецької.
Романтична історія для всіх поколінь. Актори чекають на зустріч з глядачами, щоб перенести їх в казковий світ.
Виставу покажуть за підтримки Західного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Спільне дійство реалізовують в межах проєкту «Люди майбутнього».
Щоб потрапити на виставу, заповніть реєстраційну форму: https://forms.gle/R7FR45oPN4nMz3d28
Львівська районна державна адміністрація
06 Лютого, 2024 р., 13:58
Прилади, що використовуються для освітлення та обігріву, можуть бути не лише порятунком, а й джерелом непоправної біди, якщо експлуатувати їх неправильно.
Чадний газ абсолютно невідчутний для людини, але впливає на організм навіть у невеликій концентрації та може призвести до смерті. Він утворюється в процесі горіння та не має запаху, смаку або кольору. Саме тому для його ідентифікації необхідний спеціальний прилад — детектор чадного газу.
Симптоми отруєння чадним газом:
-головний біль;
-нудота;
-прискорене дихання;
слабкість;
-відчуття втоми й запаморочення.
Як діяти при отруєнні чадним газом:
-відкрийте вікна в приміщенні та викличте аварійну газову службу за номером 104;
-вимкніть всі прилади, які можуть генерувати чадний газ;
-якщо погано комусь поруч — винесіть потерпілого на свіже повітря, надайте першу домедичну допомогу та викличте 103.