На навчальному семінарі «Успішне навчання для особливих дітей або стратегії, що працюють»
Дата: 12.02.2024 08:56
Кількість переглядів: 201
Дитина, яка в майбутньому стане дорослим, прагне стати успішною у житті. Саме такою є мета кожного педагога, який працює з дітьми. А особливо для педагога, який працює з дітьми з особливими освітніми потребами. Дошкільна і шкільна освіта формує у дитини навички для майбутньої професії, навики комунікації, успішного життя у суспільстві.
8 лютого 2024 року відбулася зустріч, навчальний семінар, організований колективом Добросинсько-Магерівського ІРЦ, на тему: «Успішне навчання для особливих дітей або стратегії, що працюють».
У заході взяли участь педагоги нашої громади – працівники відділу освіти Добросинсько-Магерівської сільської ради, вчителі початкових класів, вчителі-предметники, вихователі ЗДО, асистенти вчителя, асистенти вихователя, практичні психологи, вчителі-логопеди. Учасниками семінару також були фахівець ОРЦПІО Кузь Галина Броніславівна, директор та фахівці (консультанти) інклюзивно-ресурсного центру Жовківської міської ради, адміністрація та практичний психолог БНРЦ «Злагода» м.Жовква.
З вітальним словом виступила т.в.о.директора Добросинсько-Магерівського ІРЦ Бокало Віра Григорівна, яка ознайомила присутніх з метою та програмою заходу.
Спікерами були наші запрошені гості:
- очільник відділу освіти Добросинсько-Магерівської сільської ради Смолинець Микола Михайлович. Він ознайомив учасників з організацією інклюзивного навчання у закладах освіти громади.
- Васюник-Кулієва Марія Іванівна, головний спеціаліст департаменту освіти і науки ЛОДА розповіла про сучасний стан впровадження інклюзивного навчання у закладах освіти Львівщини.
Головну навчальну мету заходу цікаво та професійно розкрили Бокало Оксана Василівна та Глов’як Вікторія Мирославівна. Бокало Оксана Василівна – керівник консультативно-інформаційно-ресурсного центру БНРЦ "Довіра" м. Львів, співзасновник громадської організації «Лого», психологиня, корекційний педагог. Досвід роботи з дітьми з ООП – 22 роки.
Оксана Василівна розповіла про
- принципи поведінки (поведінковий інструментарій);
- мотиваційні стимули;
- безпомилкове навчання – шлях до успіху;
- візуальні стимули в процесі навчання;
- альтернативну та допоміжну комунікацію в роботі з дітьми, які мають особливі освітні потреби.
Глов'як Вікторія Мирославівна - вчитель-логопед, вчитель початкових класів для дітей з важкими порушеннями мовлення, БНРЦ "Довіра" м. Львів. Досвід роботи з дітьми з ООП - 35 років. Вікторія Мирославівна поділилась своїм багаторічним досвідом роботи. Розкрила тему: «Особливості навчання дітей з ООП. Компетентнісний підхід»:
- Як формуємо компетентності ;
- Якими є загально-навчальні уміння та навички;
- Емоційно-мотиваційний компонент навчання;
- Що робити, коли інтерес до навчання слабкий?
- Як зацікавити дитину до навчання?
- Наочність – «за» і «проти»;
- Чи вчити правила?
- Зошити-помічники;
- Математика. Життєва компетентність;
- Українська мова. Комунікативна компетентність;
- Біологія, географія та інш. Адаптація. Модифікація;
- Як враховувати особливості читання?
- Нова роль трудового навчання;
- Діагностувальні роботи. Особливості;
- Навчання дітей з порушеннями інтелекту. Особливості.
Насправді зустріч відбулася у дружній атмосфері. Всі учасники семінару уважно і з цікавістю слухали наших запрошених гостей. Вся інформація була для нас усіх корисною.
Захід тривав майже шість годин, а обличчя присутніх випромінювали позитивні емоції. Учасники запитували, спілкувались, у них виникало бажання висловлюватись про почуте. Слова-відгуки прозвучали з уст Савки Марії Іванівни, методиста відділу освіти Добросинсько-Магерівської ради, та Пеприк Ірини Володимирівни, головного спеціаліста відділу освіти Добросинсько-Магерівської ради.
Велика дяка Вам, наші гості, за цікаві та корисні знання, якими Ви поділились з усіма нами. А також дякуємо усім учасникам за участь у семінарі. Голосно дякуємо сусідам - Жовківський ІРЦ і БНРЦ «Злагода».
Ви молодці, що приїхали до нас!
Ділимось, навчаємось, творимо і працюємо! До нових зустрічей!
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)