Новини
14 Лютого, 2024 р., 11:35
На Львівщині ветерани війни та члени їхніх родин мають можливість скористатися низкою соціальних програм.
Програма компенсації відсоткової ставки за іпотечними кредитами окремих категорій громадян у Львівській області на 2024-2027 роки.
Передбачає здешевлення кредитів на придбання житла, які взяли в межах державної програми «єОселя». Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, силовиків, ветеранів війни та членів їхніх сімей з обласного бюджету додатково компенсуємо частину процентної ставки у розмірі 3% річних.
Обсяг фінансування на цей рік – 15 млн грн обласного бюджету.
-Програма підвищення конкурентоспроможності Львівської області на 2021-2025 роки.
Додаткова підтримка для підприємницьких ініціатив учасників АТО (ООС), ветеранів війни та їхніх сімей, які отримали грант в межах державної програми «Єробота», або надання гранту у розмірі до 250 тис. грн на започаткування власної справи чи розвиток підприємницької діяльності.
Обсяг фінансування на цей рік – 10 млн грн з обласного бюджету.
-Ваучерна підтримка бізнесу ветеранів та членів їхніх сімей.
Ваучери на суму не більше ніж 100 тис. грн. Їх можна використати на консалтингові послуги, маркетинг, сертифікацію продукції та щоб взяти участь у закордонних виставково-ярмаркових заходах.
Обсяг фінансування на цей рік – 2 млн грн з обласного бюджету.
-Підтримка волонтерських організацій на закупівлю товарів для потреб захисників та захисниць України.
Безповоротна фінансова допомога волонтерським організаціям, які закуповують товари для потреб захисників і захисниць України. Це допомога у розмірі 50% (від 100 до 300 тис. грн) від загальної суми, яка не може перевищувати 600 тис. грн.
Обсяг фінансування на цей рік – 5 млн грн з обласного бюджету.
-Комплексна програма підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки.
Йдеться про пільгові кредити суб’єктам підприємництва, серед засновників яких є учасники бойових дій. Фінансову підтримку надаємо на покриття витрат, пов’язаних з виробництвом сільськогосподарської продукції.
Обсяг фінансування на цей рік – 5 млн грн з обласного бюджету.
-Комплексна програма соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО (ООС), бійців-добровольців АТО, Захисників та Захисниць України, членів їхніх сімей, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2021-2025 роки.
Адресна допомога на реабілітацію, матеріальна підтримка, грошова допомога на встановлення пам’ятних знаків на могилах загиблих Захисників і Захисниць.
Обсяг фінансування на цей рік – 31,8 млн грн з обласного бюджету.
Докладніше про всі ці напрями і куди звертатися, щоб отримати допомогу, тут:
https://loda.gov.ua/news/92127
Максим Козицький
13 Лютого, 2024 р., 15:27
Податись на проєкт «Тримаймо стрій» можна до 11 березня. До участі в конкурсі запрошують благодійні організації та громадські неприбуткові об’єднання.
Головні напрямки проєктних пропозицій:
Фізична і ментальна реабілітація військовослужбовців, ветеранів і ветеранок.
Правові, соціальні, психологічні, інформаційні сервіси для військовослужбовців, ветеранів, ветеранок та членів їх родин.
Сприяння реінтеграції та підготовка громад до повернення ветеранів та ветеранок.
Турбота про родини військовослужбовців, військовополонених, загиблих та зниклих безвісти.
Подати заявку https://contests.irf.ua/index.php
13 Лютого, 2024 р., 10:54
12 Лютого, 2024 р., 15:24
Держава охороняє і захищає права та інтереси дітей під час вчинення правочинів щодо нерухомого майна.
Неприпустиме зменшення або обмеження прав та інтересів дітей під час вчинення будь-яких правочинів щодо жилих приміщень.
Зауважимо, батьки і діти, зокрема ті, які спільно проживають, можуть бути самостійними власниками майна.
При вирішенні спору між батьками та малолітніми, неповнолітніми дітьми, які спільно проживають, щодо належності їм майна вважається, що воно є власністю батьків, якщо інше не встановлено судом.
Майно, призначене для розвитку, навчання та виховання дитини (одяг, інші речі особистого вжитку, іграшки, книги, музичні інструменти, спортивне обладнання тощо) є власністю дитини.
Майно, набуте батьками і дітьми за рахунок їхньої спільної праці чи спільних коштів, належить їм на праві спільної сумісної власності.
Діти мають право на виділ у натурі майна, що є у спільній сумісній власності батьків і дітей.
У разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.
Звертаємо увагу.
Батьки зобов'язані передати у користування дитини майно, яке має забезпечити її виховання та розвиток.
Батьки управляють майном, належним малолітній дитині, без спеціального на те повноваження. Батьки зобов'язані дбати про збереження та використання майна дитини в її інтересах.
Якщо малолітня дитина може самостійно визначити свої потреби та інтереси, батьки здійснюють управління її майном, враховуючи такі потреби та інтереси.
Батьки (усиновлювачі) або опікун малолітньої дитини не мають права без дозволу органу опіки та піклування:
відмовитися від прав на майно малолітньої дитини, у тому числі речових прав на нерухоме майно, що підлягають державній реєстрації;
видавати письмові зобов’язання від імені малолітньої дитини;
вчиняти правочини щодо:
об’єкта житлової нерухомості та/або земельної ділянки, на якій розміщений такий об’єкт, власником або користувачем яких є малолітня дитина;
відчуження (у тому числі шляхом міни або внесення (передачі) до статутного (складеного) капіталу (пайового фонду) юридичної особи чи як вступного, членського та/або цільового внеску члена кооперативу), поділу, виділу нерухомого майна, об’єкта незавершеного будівництва, майбутнього об’єкта нерухомості, іншого цінного майна, зокрема транспортних засобів, власником якого є малолітня дитина.
Батьки мають право дати згоду на вчинення неповнолітньою дитиною правочинів, передбачених частиною другою цієї статті, лише з дозволу органу опіки та піклування.
Дозвіл на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини надається органом опіки та піклування після перевірки, що проводиться протягом одного місяця, і лише в разі гарантування збереження права дитини на житло.
12 Лютого, 2024 р., 15:21
12 лютого 2024 року минає 153-я річниця від дня народження Леся Мартовича, українського письменника, громадського діяча, доктора права, нашого земляка.
Лесь Мартович був майстром новели з селянського життя. Письменник входив до "Покутської трійці", об'єднання авторів, до якого також входили Василь Стефаник та Марко Черемшина.
За 44 роки життя Лесь Мартович написав 27 оповідань, які стали українською класикою. Серед них "Нечитальник", "За межу", "Забобон", "Спас", "Мужицька смерть" та інші. Твори вражають глибиною психологізму, реалістичним зображенням проблем селянства та щирим співчуттям до простих людей.
Лесь Мартович не лише здобув визнання як письменник, але й активно боровся за українську справу. Він був адвокатом, захищав селян у судах, а також організовував просвітницькі та громадські діяльности.
Похований Лесь Мартович у селі Монастирок, а його спадщиною для нас є не лише цінні літературні твори, але й взірець самовідданого служіння своєму народу.