Відділ земельних ресурсів та екології
17 Січня, 2024 р., 11:57
До уваги водокористувачів: триває прийом звітів про водокористування
Інформуємо, що до 1 лютого 2024 року триває прийом звітів про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна) за 2023 рік.
Звіт про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна) подається водокористувачем з урахуванням усіх місць водокористування у межах однієї області відповідно до критеріїв, за якими визначаються водокористувачі, діяльність яких підлягає державному обліку водокористування, що наведено у пункті 1.5 Порядку ведення державного обліку водокористування, затвердженого наказом Мінприроди від 16.03.2015 № 78.
Державне агентство водних ресурсів України зазначає, що подача Звіту здійснюється виключно в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг "Портал Дія" або Портал електронних послуг Держводагентства (https://e-services.davr.gov.ua).
Помилки або недостовірні дані, виявлені у звіті, можуть бути виправлені шляхом подання виправленого (уточненого) звіту не пізніше 01 березня наступного за звітним роком.
Т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Оксана Війтик наголошує на важливості своєчасного та коректного подання звіту про використання води, а також зазначає, що подання звіту в електронній формі є зручним та ефективним способом підвищення рівня відповідальності та прозорості у водокористуванні, що є ключовим для збереження водних ресурсів нашої країни.
Для отримання консультацій і роз’яснень щодо заповнення звітів радимо звернутися до фахівців Басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну за адресою: 79017 м. Львів, вул. Родини Крушельницьких, 14, тел.(032)275-10-28, 299-92-77.
Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА
30 Листопада, 2023 р., 10:10
Триває останній тиждень голосування за дерево, що представить Україну на міжнародному конкурсі «Європейське дерево року».
Саме час ще раз розповісти про деякі з наших дерев-учасників.
«Свідок історії»: дерево, якому понад 300 років (Добросинсько-Магерівська ТГ).
Проголосувати за «Свідок історії» ви можете за лінком: https://forms.gle/4kDzkKUSbyhBuyJJA
Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Свідок історії», вік якого приблизно 300 років. Обхват стовбура — 8,5 м. У кроні дерева є дупла, де гніздуються сови.
«Дерева-сестри»: груша та береза, які мають спільну кореневу шийку (урочище Кропивне, Черкаська обл.).
Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення. Дерева належить до ботанічного заказника місцевого значення «Бобухівщина» площею 2 га. Пам’ятку природи створено з метою охорони та збереження оригінальних дерев груші висотою 12 м та діаметром 23 см, і берези висотою 14 м та діаметром 20 см.
Проголосувати за «Дерева-сестри» ви можете за лінком: https://forms.gle/4kDzkKUSbyhBuyJJA
«Загородищенський старожил»: дуб звичайний (с. Загородище, Черкаська обл.).
На момент проголошення, як об’єкт природно заповідного фонду, дерево мало обхват стовбура 4,67 м, висота 37,72 м, вік близько 300 років. Дерево зростає на території Іркліївської сільської ради в межах населеного пункту с. Загородище. За історичними даними дерево з’явилося в селі десь на початку XVIII століття.
Проголосувати за «Загородищенський старожил» ви можете за лінком: https://forms.gle/4kDzkKUSbyhBuyJJA
Столітня сосна: (Маневицька ТГ, Волинська обл.)
Автентичному дереву близько 100 років. Сосна з неймовірно рівним стовбуром, розлогою кроною і сухою верхівкою. Колись на центральній площі селища Маневичі розташовувався санаторій дихальних шляхів і саме сюди приїжджали люди звідусіль дихати сосновим повітрям.
Проголосувати за «Столітню сосну» ви можете за лінком: https://forms.gle/4kDzkKUSbyhBuyJJA
Переглянути історії всіх дерев-учасників відбору ви можете на нашому сайті: https://ekosphera.org/golosuvannya-rozpochato-yake.../
15 Листопада, 2023 р., 15:41
Сьогодні, 15 листопада, у світі відзначають Всесвітній день рециклінгу, або Всесвітній день вторинної переробки сировини.
02 Жовтня, 2023 р., 10:21