Відділ економічного розвитку, сільського господарства та ЖКГ
30 Грудня, 2024 р., 16:43
В Державному аграрному реєстрі розпочався прийом заявок на виробничі ресурси фермерам для весняної посівної. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.
«Мінагрополітики продовжує співпрацювати з міжнародними партнерами, зокрема, з програмою USAID «Врожай». Сьогодні в ДАР стартував прийом заявок на насіння та добрива для аграріїв України. Перевага надаватиметься агровиробникам із прифронтових областей — Харківської, Сумської або Чернігівської. А також господарствам, які очолюють жінки, люди з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи чи ветерани», - зазначив Віталій Коваль.
За його словами, участь у програмі можуть взяти фермери, які обробляють від 5 до 2 000 га. Аграрії зможуть отримати насіння соняшнику, кукурудзи або добрива NPK (нітроамофоска).
Підтримка буде розподілятися за розміром господарств:
від 5 до 50 га можуть отримати насіння або добрива з розрахунку на 10 га в прифронтових областях і на 5 га в інших областях;
від 50 до 200 га: в прифронтових областях з розрахунку на 20 га, в інших — на 10 га;
від 200 до 2 000 га: в прифронтових областях з розрахунку на 30 га, в інших – на 20 га.
Міністр зауважив, що фермерам потрібно лише зареєструватися в ДАРі, обравши програму «Насіння та добрива для виробників зернових та олійних від Програми USAID «Врожай»». Заявки приймаються з 26 грудня 2024 року до 17 січня 2025 року.
Програма USAID «Врожай»
Більше новин - https://is.gd/xA5HwM
27 Грудня, 2024 р., 13:11
18 Грудня, 2024 р., 12:19
НОВІ критерії визначення підприємств, установ і організацій критично важливими. Загалом як і раніше, щоб вважатися підприємством, що має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади в особливий період, потрібно відповідати 3 критеріям Кабінет Міністрів України.
ОБОВʼЯЗКОВИМИ критеріями кабміну відтепер є:
нарахована середня зарплата у підприємстві за останній календарний квартал повинна бути не менше 2,5 мінімальної зарплати (окрім державних і комунальних підприємств);
відсутність заборгованості по сплаті усіх податків.
Якщо підприємство відповідає лише 2 критеріям КМУ, воно може скористатися ПІДКРИТЕРІЯМИ, які розроблені Львівська обласна державна адміністрація.
Нагадаємо, що саме 4 критерій Кабміну передбачає, що обласні адміністрації розроблять власні регіональні ПІДКРИТЕРІЇ відповідно до можливостей бізнесу області. У нас їх тепер 8.
Отож, щоб отримати необхідний третій критерій КМУ та, відповідно, отримати статус критичності, необхідно відповідати НЕ МЕНШЕ ДВОМ ПІДКРИТЕРІЯМ Львівської ОВА:
1) підприємство сплатило податків і зборів до загального фонду бюджету територіальної громади за попередній рік на суму, що становить не менше:
• 0,5% суми бюджету територіальної громади, якщо індекс податкоспроможності громади дорівнює або є більшим 1;
• 1% суми бюджету територіальної громади, якщо індекс податкоспроможності громади становить від 0,5 до 0,999;
• 1,5% суми бюджету територіальної громади, якщо індекс податкоспроможності громади становить 0 до 0,499;
2) підприємство належить до комунальної форми власності та надає послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення;
3) чисельність працівників підприємства (з урахуванням мобілізованих працівників) на кінець останнього календарного кварталу, що передує даті звернення, становить 30 осіб та більше;
4) чисельність працівників підприємства на кінець останнього календарного кварталу, що передує даті звернення підприємства, становить 20 осіб та більше, з яких 10% та більше працівників (за основним місцем роботи) є особами зі статусом учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни або учасників війни;
5) підприємство здійснює сільськогосподарську діяльність з вирощування:
• плодових культур, обсяг виробництва (валовий збір) яких за попередній рік становить 750 ц (75 т) та більше;
• або ягідних культур або винограду, обсяг виробництва (валовий збір) яких за попередній рік становить 250 ц (25 т) та більше;
• або овочевих культур, обсяг виробництва (валовий збір) яких за попередній рік становить 1500 ц (150 т) та більше;
• або зернових культур, обсяг виробництва (валовий збір) яких за попередній рік становить 5000 ц (500 т) та більше;
• або олійних культур, обсяг виробництва (валовий збір) яких за попередній рік становить 2500 ц (250 т) та більше;
• або великої рогатої худоби зі середньорічним поголів’ям корів 50 голів та більше;
6) підприємство є оператором об’єкта критичної інфраструктури, включеним до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури;
7) підприємство здійснює зовнішньоекономічну діяльність та експортувало 30% або більше продукції, яка була вироблена або піддана достатній переробці чи обробці підприємством за попередній рік;
8) основною діяльністю підприємства є виробництво продукції або оптова торгівля продуктами харчування в обсягах, що дорівнює або перевищує 60 мільйонів гривень на рік (за попередній рік).
Таким чином, 2 критерії КМУ + 2 підкритерії ОВА – в сумі дають 3 необхідних критерії для отримання статусу критично важливих.
Загальний алгоритм подальших дій залишається таким як і був -> подаєте документи до обласної військової адміністрації (kancel@loda.gov.ua) -> адміністрація перевіряє на відповідність критеріям -> дає офіційну відповідь.
За цим лінком все необхідне (перелік критеріїв, зразки документів) – https://loda.gov.ua/services/text/57336
* Додаткову інформацію можна отримати за номером: 2 999 251
Статус критично важливих, який було надано підприємствам рішенням Львівської ОВА, є чинними до завершення строку їх дії, але не пізніше ніж до 28 лютого 2025 року.
17 Грудня, 2024 р., 11:48
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) розпочала прийом заявок через ДАР на третій грантовий цикл в межах грантової інвестиційної програми: «Комплексне, конкурентоспроможне та економічно раціональне створення ланцюжків доданої вартості у сільському, рибному та лісовому господарствах», що фінансується Європейським Союзом.
Відтак, ФАО запрошує потенційних заявників взяти участь у вступному онлайн вебінарі.
Дата проведення та час вебінару: 17 грудня 10:00 до 12:00 год.
Посилання для участі: https://fao.zoom.us/j/94649156206
Passcode: FAOUKRAINE
Під час вебінару експерти ФАО нададуть детальну інформацію про участь у третьому грантовому циклі, зокрема про вимоги до заявників та покрокові інструкції щодо подання заявки на наступні ланцюги програми, які діятимуть по Львівщині:
ягоди;
овочі;
аквакультура;
виробництво та переробка молока;
недеревна лісова продукція.
Нагадаємо, що розмір підтримки в рамках програми складає:
10 тис. дол США – для особистих селянських господарств, фізичних осіб;
25 тис дол США – для малих та мікро виробників аграрної продукції різних організаційно - правових форм, кооперативів та асоціацій виробників продукції з географічним зазначенням.
16 Грудня, 2024 р., 10:42
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) розпочинає прийом заявок на третій грантовий цикл в межах грантової програми, що фінансується Європейським Союзом.
Програма спрямована на підтримку аграрного сектору України, сприяння його конкурентоздатності, сталості та стійкості через вирішення як нагальних фінансових проблем, так і створення фундаменту для стратегічного та довгострокового розвитку.
Відкриття програм грантової підтримки в ДАР заплановано на 16 грудня 2024 р.
Участь у третьому грантовому циклі можуть взяти сільськогосподарські виробники, які здійснюють свою діяльність у Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій та окремих районах Дніпропетровської області. Заявки за участь можна подати до 24 січня 2025 року через Державний аграрний реєстр (ДАР).
До участі в програмі запрошуються сільськогосподарські виробники у цільових ланцюжках створення вартості, що включають найменування місця походження (НМП) і захищене географічне зазначення (ГЗ):
Окремі райони Дніпропетровської області:
• Ягоди
• Овочі
• Аквакультура
• Виробництво та переробка молока
Львівська область:
• Ягоди
• Овочі
• Аквакультура
• Виробництво та переробка молока
• Недеревна лісова продукція
Івано-Франківська та Чернівецька області:
• Гуцульська овеча бриндзя, НМП
• Гуцульська коров'яча бриндза, НМП
• Аквакультура
• Ягоди
• Овочі
• Недеревна лісова продукція
Закарпатська область:
• Гуцульська овеча бриндзя, НМП
• Гуцульська коров'яча бриндза, НМП
• Закарпатський мед, ГЗ
• Закарпатське вино
• Аквакультура
• Ягоди
• Овочі
• Недеревна лісова продукція
За умовами програми, учасники мають зробити власний внесок в інвестиції, розмір якого залежатиме
від обраного ланцюжка створення вартості. Гранти будуть виплачуватися в українській гривні (UAH) за обмінним курсом ООН у межах двох грантових вікон:
• до 416 500 грн (10 000 дол. США) для малих сільгоспвиробників;
• до 1 041 250 грн (25 000 дол. США) для сільськогосподарських мікро- та малих підприємств, сільськогосподарських кооперативів та асоціацій виробників продукції з географічними зазначеннями (ГЗ).
ФАО запрошує потенційних заявників взяти участь у вступному онлайн вебінарі, під час якого експерти ФАО нададуть детальну інформацію про участь у третьому грантовому циклі та покрокові інструкції щодо подання заявки через ДАР.
Дата та час: 17 грудня 10:00 до 12:00
Посилання для участі: https://fao.zoom.us/j/94649156206 Passcode:FAOUKRAINE
Корисні матеріали:
• Інструкція щодо реєстрації в ДАР
19 Листопада, 2024 р., 08:45
Відповідну Постанову «Деякі питання створення та функціонування електронної системи реєстрів у галузі рослинництва «е-рослинництво» прийняв Кабінет Міністрів на своєму засіданні.
Головна мета - запровадження електронної системи реєстрів у галузі рослинництва та порядок створення та функціонування електронної системи реєстрів у галузі рослинництва.
Постанова спрямована на виконання Україною міжнародно-правових зобов'язань у сфері європейської інтеграції. Вона забезпечить простежуваність у сфері насінництва та розсадництва та охорони прав на сорти рослин.
14 Листопада, 2024 р., 08:50
12-13 грудня у Львові пройде VIII Міжнародна науково-практична конференція «Ягідництво і переробка: технології та інновації».
Дата проведення: VIII Міжнародна науково-практична конференція «Ягідництво і переробка: технології та інновації» відбудеться 12–13 грудня 2024 року.
Місце проведення: готель «Жорж», м. Львів, площа Міцкевича, 1.
Мета конференції: ознайомити учасників ринку з новими технологіями, щоб впроваджувати їх у своїх ягідниках. Підвищувати рівень знань для ведення ягідного бізнесу. Знайти шляхи реалізації і зберігання продукції в сучасних непростих умовах – від продажу на свіжому ринку до переробки, заморожування та холодної логістики, експорту.
У програмі конференції передбачені наступні секції, панелі, виставки:
-Конференц-секція: «Ягідництво: основні тренди і виклики воєнного часу». Виступи фермерів-практиків і представників технологічних компаній;
-Дискусійна панель: «Продаж на внутрішньому ринку і на експорт: якість продукції та її сертифікація, пакування, логістика, цінова політика тощо»;
-Конгрес із заморожування та холодної логістики;
-Виставка обладнання, інструментів, засобів захисту рослин, добрив тощо;
-Столи переговорів з торговельними мережами;
-Виставка-дегустація напоїв (дистилятів, вин, сидрів, соків тощо) і продуктів переробки з ягід та фруктів, у тому числі з додаванням меду (цукерок, сухофруктів, чипсів, заморожених продуктів, джемів, сублімованої продукції);
-Благодійний аукціон товарів і послуг для ягідництва, виручені кошти на якому будуть спрямовані на підтримку ЗСУ.
Паралельно з конференцією, присвяченою технологіям вирощування ягідних культур, відбудеться IV Конгрес із заморожування, переробки та холодної логістики для ягідного та овочевого секторів.
На другий день, 13 грудня, запланований бізнес-тур на потужні ягідні, заморожувальні та переробні підприємства – Кам’янка-Бузький завод продовольчих товарів, ФГ «Прикарпаття Агро».
Умови участі, програма за посиланням: https://forum.techdrinks.info/ua/event/47
Щоб зареєструватися необхідно заповнити форму за посиланням: http://surl.li/tgytgr