Відділ соціального захисту населення
11 Квітня, 2025 р., 12:55
Порушення слуху — одна з тих “невидимих” травм, які часто отримують внаслідок участі в бойових діях. Вони не завжди помітні, але серйозно впливають на якість життя, комунікацію та психологічний стан.
У відповідь на цю потребу держава реалізує програму безоплатного забезпечення слуховими апаратами для Захисників і Захисниць України. Завдяки державному контракту закуплено понад 24 400 сучасних слухових апаратів OTICON (Данія).
Хто має право на безоплатний слуховий апарат?
Ветерани війни та військовослужбовці, які мають порушення слуху, але ще не мають статусу особи з інвалідністю.
Як отримати слуховий апарат:
Зверніться до свого лікаря (сімейного, терапевта або педіатра), який направить вас до сурдолога.
Пройдіть обстеження у лікаря-сурдолога — отримаєте медичний висновок.
Знайдіть медичний заклад, який бере участь у програмі (актуальний перелік закладів https://mva.gov.ua/.../perelik-zakladiv-ohoroni-zdorovya...).
Подайте документи, зокрема:
паспорт громадянина України
посвідчення ветерана війни або іншого документа, що підтверджує ваш статус
направлення від лікуючого лікаря
висновок військово-лікарської комісії - для військовослужбовців або витяг з рішення ЕКОПФО (або чинне рішення МСЕК) про встановлення інвалідності та рекомендації індивідуальної програми реабілітації
результати вимірювання гостроти слуху (аудіограма), який надається лікарем-сурдологом після обстеження
довідка про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності)
Пройдіть процедуру підбору та індивідуального налаштування слухового апарату
Отримайте безоплатний слуховий апарат та рекомендації щодо його використання та догляду.
Якщо вам відмовили в отриманні апарату, звертайтеся на “гарячу лінію” Міністерство охорони здоров'я України 0 800 505 201
Джерело: Мінветеранів
11 Квітня, 2025 р., 11:37
Нагадуємо: внутрішньо переміщені українці можуть подати заяву на пільгову іпотеку через портал «Дія».
Це — реальна можливість отримати власне житло за підтримки держави. Усе просто, зручно й без зайвої бюрократії.
Потрібно авторизуватися на порталі «Дія», заповнити заяву та очікувати на розгляд.
Уся процедура — онлайн і займає мінімум часу.
Детальна інструкція — за посиланням:
https://www.kmu.gov.ua/.../yak-pereselentsiam-podaty...
Джерело: Департамент соціального захисту населення Львівської ОДА
11 Квітня, 2025 р., 11:16
Програми підтримки, які надає держава внутрішньо переміщеним особам, щоб допомогти з вирішенням питання житла. Таку допомогу Мінсоцполітики реалізує через кілька інструментів. Наприклад:
- Надання субсидій на оренду житла для ВПО
Субсидії надаються з урахуванням рівня доходів родини: того, скільки коштує оренда житла в конкретному регіоні, та скільки людей входять у склад родини ВПО.
- Програма «Прихисток»
з 1 січня застосовується новий механізм призначення і виплати компенсацій за комунальні послуги та тимчасове проживання ВПО за програмою «Прихисток». Відтепер їх здійснює Пенсійний фонд України. Нагадуємо, що сума компенсації за одну людину становить 450 грн на місяць. Власникам житла, які планують вперше скористатись програмою «Прихисток», необхідно звертатись до Пенсійного фонду.
- Виплати на проживання для ВПО – кризова виплата українцям, які через війну змушені були залишити свої домівки і потребують підтримки.
Кошти виплачуються щомісяця на кожного члена родини ВПО з вразливих категорій українців або тим, які мають низькі доходи.
Також нагадуємо, що ВПО мають право отримувати всі інші виплати, які забезпечує держава для підтримки громадян у складних життєвих обставинах (наприклад, виплати для осіб з інвалідністю, житлові субсидії, допомогу малозабезпеченим, допомогу одиноким матерям/батькам тощо).
Джерело: Міністерство соціальної політики України
30 Січня, 2025 р., 15:15
Протезування в Україні безоплатне. Державна програма охоплює не тільки протези і ортези, а й інші допоміжні засоби реабілітації. Людина може сама обрати протезиста та виріб. Про це в ефірі Українське радіо розповіла радниця міністра соціальної політики Олена Кульчицька.
«Мінсоцполітики разом з Фондом соціального захисту осіб із інвалідністю запустили онлайн - платформу protez.msp.gov.ua, яка містить всю необхідну інформацію для людини, яка потребує забезпечення протезуванням, а також іншими допоміжними засобами реабілітації», - зазначила Олена Кульчицька.
Слухайте запис ефіру, а також читайте текстову версію за посиланням http://bit.ly/3Wty7nb
Джерело Міністерство соціальної політики України
13 Січня, 2023 р., 12:28
Відділ соціального захисту населення Добросинсько-Магерівської сільської ради інформує про припинення автоматичного нарахування соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та допомоги на дітей одиноким матерям.
Одержувачам зазначених видів соціальної допомоги, які проживають на території Добросинсько-Магерівської сільської ради, потрібно повторно звернутися до відділу соціального захисту населення і подати необхідний пакет документів.
З урахуванням поданої інформації буде прийматися рішення про призначення відповідних виплат.
Звертатися за адресою: с. Добросин, вул.Учительська, 7.
13 Січня, 2023 р., 12:23
ХТО МАЄ ПРАВО НА ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ НА ПОНАДНОРМОВУ ПЛОЩУ ЖИТЛА?
Законодавство визначає категорії громадян, яким житлова субсидія може призначатися на понаднормову площу житла. Це непрацездатні непрацюючі особи, які проживають самі.
До них належать:
пенсіонери, які отримують пенсію за віком, у зв’язку з втратою годувальника або по інвалідності, а також ті, які досягли пенсійного віку і отримують пенсію за вислугою років;
громадяни, які отримують державну соціальну допомогу особі, яка не має права на пенсію, та особи з інвалідністю;
люди, які одержують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
громадяни, які отримують тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючим, які досягли загального пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату;
особи, які не досягли повноліття.
Аби скористатися правом призначення субсидії на понаднормову площу житла, потрібно зазначити свою належність до однієї з визначених пільгових категорій в декларації.
Підстава: постанова Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”.
Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області
13 Січня, 2023 р., 12:21
Внутрішні переселенці можуть оформити субсидію на оплату житлово-комунальних послуг: як і куди звертатися?
Субсидія надається за місцем фактичного проживання особи. При цьому укладання договору оренди житла не вимагається, а склад домогосподарства зазначається заявником у декларації.
Для отримання субсидії ВПО можуть звернутися особисто до одного із зазначених органів:
уповноважена посадова особа виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади;
центр надання адміністративних послуг;
сервісний центр Пенсійного фонду України.
Також, житлову субсидію можна оформити в електронній формі через:
портал «Дія»,
вебпортал електронних послуг ПФУ,
мобільний додаток Пенсійного фонду України. Завантажити його можна для Android та для IOS.
Для отримання субсидії необхідні такі документи:
заява про призначення субсидії (за встановленою формою);
декларація про доходи та витрати (за встановленою формою);
дані про мешканців домогосподарства;
паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
довідка про статус ВПО.
Розмір допомоги залежить від вартості житлово-комунальних послуг та від рівня доходів сім‘ї.
Дізнатися чи призначили субсидію та її розмір, можна на порталі за посиланням: subsidii.ioc.gov.ua. Зокрема, пошук інформації у реєстрі здійснюється за адресою домогосподарства. Після заповнення необхідних даних з’явиться вся інформація про статус заяви на субсидію.
Львівська обласна державна адміністрація
13 Січня, 2023 р., 12:15
Нагадуємо, що при народженні дитини кожна сімʼя має право на одноразову допомогу ,,пакунок малюка” у натуральній або грошовій формі.
Що таке отримання “пакунку малюка” в натуральній формі
Одноразова натуральна допомога ,,пакунок малюка” видається закладом охорони здоров’я при народженні дитини. У разі відсутності ,,пакунка малюка” в закладі охорони здоров’я, або народження дитини за межами України чи на тимчасово окупованій території України, або народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я видається відповідним структурним підрозділом з питань соціального захисту населення за місцем проживання / перебування отримувача.
У разі неотримання ,,пакунку малюка” у закладі охорони здоров’я, заява на його отримання подається отримувачем не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня народження дитини, а у разі народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я – протягом року з дня народження дитини.
Також інформуємо вас, що є можливість отримати грошову компенсацію замість "пакунку малюка".
Для призначення грошової компенсації під час надання послуги ,,єМалятко” отримувач надає необхідні для отримання такої компенсації відомості із зазначенням бажання отримати грошову компенсацію, повідомляє про відмову матері / батька, інших родичів, усиновлювачів, опікунів, прийомних батьків, батьків-вихователів, патронатних вихователів дитини від отримання одноразової натуральної допомоги ,,пакунок малюка” та зазначає спеціальний рахунок.
Детальніше про необхідні документи для отримання даного виду допомоги читайте за посиланням: https://www.msp.gov.ua/news/22513.html
Міністерство соціальної політики України