Відділ економічного розвитку, сільського господарства та ЖКГ
15 Травня, 2024 р., 10:26
З 15 травня 2024 року на території Львівської області впродовж трьох днів буде проводитись пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
З врахуванням Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», розповсюдження профілактичної вакцини в кількості 304 850 доз (принад) передбачається методом наземного розподілу на території польових та лісових угідь області поза територіями населених пунктів, болотами, водоймищами, авто- та залізничними шляхами.
Вакцинацією буде охоплено територію площею 12,194 тис. км² (з розрахунку 25 принад на 1 км²), зокрема: Дрогобицький район - 630 км²; Золочівський район - 1660 км²; Львівський район - 2688 км²; Самбірський район - 2100 км²; Стрийський район - 2030 км²; Червоноградський район - 1700 км²; Яворівський район - 1330 км², Львівська МТГ - 56 км², повідомляють в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації з посиланням на інформацію Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області.
Імунізація диких м`ясоїдних тварин буде здійснюватися вакциною «Орісвак» вітчизняного виробника, яка повністю безпечна для людей, тварин і навколишнього середовища. Вакцина має вигляд невеликих за розмірами поживних брикетів (принад). Зовнішня оболонка принад виготовлена із м’ясо-кісткового борошна, що має специфічний запах і приманює тварин на великих відстанях. Всередині принад розміщено желеподібну капсулу з антигеном вірусу сказу. На 21 день після поїдання принади у тварин формується імунітет проти сказу, який триває мінімум 1 рік.
За інформацією ГУ Держпродспоживслужби в області спочатку року зафіксовано 56 випадків захворювання на сказ. З них 57% випадків виявлено у диких тварин, зокрема у лисиць – 31 випадок, у куниць – 1 випадок. Решта у собак та котів.
Звертаємо увагу! Заходи з пероральної вакцинації спрямовані на забезпечення стабільної епізоотичної ситуації щодо сказу тварин в області завдяки запобіганню поширення збудника серед диких м’ясоїдних тварин, тому у разі виявлення брикетів з вакциною прохання не руйнувати їх, не брати в руки, не переміщати на інші місця, а залишати привабливими для тварин.
30 Квітня, 2024 р., 09:55
26 Квітня, 2024 р., 11:19
Переробні підприємства Львівщини можуть стати учасниками безоплатної освітньо – менторської програми
25 Квітня, 2024 р., 16:40
Переробні підприємства Львівщини можуть стати учасниками безоплатної освітньо – менторської програми.
За підтримки Програми USAID АГРО Агенція інновацій Center42 реалізує акселераційну освітньо-менторську програму для переробних сільськогосподарських підприємств – UA AgroGlobal Accelerator, завдяки якій мікро-, малі і середні сільськогосподарські підприємства зможуть отримати доступ до інноваційних знань, технологій та іноземних ринків.
Про це повідомив департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації з посиланням на програму UA AgroGlobal Accelerator.
Окрім безкоштовної навчальної програми, що триватиме 3 місяці, учасники можуть отримати 6-місячний менторський супровід від профільних українських експертів з питань експорту, маркетингу, продажів, залучення грантів тощо.
Прийом заявок – до 6 травня. Безкоштовна програма триватиме з 14 травня по 30 липня 2024 року.
Вимоги до учасників:
мікро-, малі та середні сільськогосподарські переробні підприємства, що зареєстровані та діють в Україні від 1 року і більше;
діючі підприємства, які присутні на ринку та можуть експортувати продукти (послуги);
підприємства, власниками або керівниками яких є жінки, ветерани війни та члени їхніх сімей, люди з інвалідністю, ВПО, молодь до 29 років включно або люди старше 60 років.
Важливо, для того аби долучитися до участі в програмі необхідно мати сформовану команду (щонайменше з 2 осіб) засновників та працівників, які відкриті до наставництва та зацікавлені в розвитку своєї компанії.
Як зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман: «В сучасних умовах вкрай необхідно отримувати знання в галузі переробки аграрної продукції та просування готового продукту на внутрішньому та зовнішніх ринках, а менторський супровід сприятиме професійному зростанню, зменшенню ризиків та підвищенню конкурентоспроможності в агросекторі».
25 Квітня, 2024 р., 15:21
Дата проведення: 28.04.2024
Час проведення: 13.00 год. – 15.00 год.
Місце проведення: BANKHOTEL, вулиця Листопадового Чину, 8.
На конференції учасники зможуть отримати цікаву інформацію про:
-інструменти фінансової підтримки для крафтових виробників у 2024 році та де отримати гранти малому бізнесу;
-грантову підтримку від ФАО та ЄС для малих та мікровиробників аграрної продукції;
-грантову підтримку чеської гуманітарної організації "Людина в біді" для відновлення місцевого та релокованого бізнесу;
-маркетинг та продажі крафтової продукції.
Участь безкоштовна за попередньої реєстрації: http://surl.li/sxiot.
Конференція "Можливості в часи кризи" відбудеться в рамках фестивалю «Lviv Craft Fest».
Нагадуємо, що фестиваль Lviv Craft Fest пройде за підтримки фінансованого Урядом Німеччини проєкту Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні та за сприяння департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА. Організатори події Regional Development Agency of Lviv Region та So Good Company - event-agency .
«Запрошуємо агровиробників та крафтярів Львівщини відвідати конференцію «Можливості в часи кризи», оскільки в межах 2 годин учасники зможуть отримати цінну інформацію з різних аспектів розвитку та підтримки малого бізнесу, зокрема про можливості залучення додаткового фінансового ресурсу на розвиток власного бізнесу, включаючи можливості отримання грантів. Крім того, учасники отримають корисні поради з маркетингу та продажів крафтової продукції, що допоможе ефективно просувати свої товари на ринку та залучати нових клієнтів», - наголосила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Tetiana Hetman .
Детальна програма конференції за посиланням: http://surl.li/sxjre
25 Квітня, 2024 р., 12:38
Агропродовольчі підприємства можуть отримати 8 тисяч євро гранту від GRAINS Financial Facility Program на реалізацію проектів з "зеленої трансформації".
У рамках Програми фінансування GRAINS Financial Facility Program оголошено конкурс, за результатами якого буде відібрано до 60 малих та середніх підприємств (МСП) соціальної економіки, які отримають фінансову підтримку для реалізації проектів із "зеленої трансформації" своїх агропродовольчих підприємств. Переможці конкурсу укладають угоди з визначеними партнерами програми – постачальниками послуг, а GRAINS відшкодовує постачальникам послуг витрати, відповідно до укладених договорів. Максимальна сума гранту за програмою на одне МСП - 8 175,00 євро.
МСП соціальної економіки можуть отримати послуги з:
-навчання (підвищення кваліфікації та перекваліфікація);
-консультування та маркування для екологізації діяльності;
- індивідуальні консультаційні послуги для розвитку місцевих ринків;
- інші елементи, необхідні для "озеленення" своїх підприємств (екосертифікати, екоупаковка, цифровізація та технології тощо);
- додатковий коучинг та наставництво щодо розвитку "зеленої трансформації" підприємств.
Можливі два варіанти фінансування за програмою GRAINS:
1. GRAINS оплачує всю вартість проекту (100%) обраному постачальнику послуг протягом 14 днів після завершення проекту;
2. GRAINS оплачує протягом 30 днів після підписання угоди 60% загального бюджету проекту обраному постачальнику послуг та паралельно перевіряє активність і платоспроможність МСП та протягом 14 днів після завершення проекту сплачує постачальнику послуг залишок вартості проєкту (40%).
«Відповідно до сучасних європейських тенденцій, щораз більшої актуальності набуває екологічний напрямок ведення агробізнесу, але, щоб вести діяльність професійно і грамотно, потрібні відповідні знання, вміння, навики. Саме у цьому може допомогти програма GRAINS Financial Facility Program», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.
Конкурс відкритий до 30 квітня 2024 р.
Для участі необхідно зареєструватись за посиланням: http://surl.li/sxhnu (подача заявок відбувається англійською мовою).
Детальніше про програму та умови участі за посиланнями:
1. Інформація для заявників http://surl.li/sxhqq;
2. Шаблон бюджету http://surl.li/sxjom;
3. Декларація про чесність http://surl.li/sxhrq;
4. Список постачальників послуг http://surl.li/sxhsf;
За консультаціями по програмі GRAINS Financial Facility Program необхідно звертатись до Катерини Шевчук: kateryna.shevchuk@social-change.com.ua.
24 Квітня, 2024 р., 10:46