Новини
20 Вересня, 2021 р., 10:54
20 Вересня, 2021 р., 10:44
У Жовкві фахівці Червоноградського відділу електронних сервісів навчають громадян користуватися електронними сервісами
В четвер, в Жовківській ДПІ Головного управління ГУ ДПС у Львівській області відбувся тренінг для відвідувачів Центру обслуговування на тему «Електронні сервіси ДПС».
18 Вересня, 2021 р., 12:03
Коротко про добровільне декларування неоподаткованих свого часу активів обопільно вигідне і громадянину, і державі
Головне управління ДПС у Львівській області звертає увагу, що одноразове добровільне декларування – це цивілізована легалізація активів громадян, які свого часу були приховані від оподаткування.
17 Вересня, 2021 р., 22:12
У Народному домі м. Золочів відбулася нарада з питань забезпечення розвитку сільських територій в контексті земельної реформи та ринку землі за участю першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Tараса Висоцького, Віталія Загайного, заступника голови Львівської ОДА, Івана Слободяника, заступника голови Всеукраїнської асоціації громад.
Під час наради учасники обговорювали питання взаємодії територіальних громад з органами виконавчої влади в контексті земельної реформи про виклики та можливості в умовах реформи децентралізації.
До обговорення долучились голови ОТГ, райдержадміністрацій, начальники управлінь ЦОВВ у Львівській області (ДПС, Держпродспоживслужби, Держгеокадастру, Держлісагентства, Держводагентства, Держрибагентства, Західне міжрегіональне управління міністерства юстиції (м. Львів), депутати обласної і місцевих рад.
Щоб ефективно реагувати на системні проблеми місцевого самоврядування сільських територій між Міністерством аграрної політики та продовольства України, Львівською облдержадміністрацією та Всеукраїнською асоціацією громад підписано меморандум, який ініційований профільним Міністерством.
15 Вересня, 2021 р., 10:18
Невелике містечко Борщів, що на Тернопільщині, 12 вересня фестивалило та драйвувало!
Саме тут відбувся ХIII Всеукраїнський фольклорно-мистецький фестиваль “Борщівська вишиванка”.
Свято відкрили урочистою ходою учасників фестивалю: вишиванки на будь-який смак, гості міста та учасники свята в національному одязі милували око.
Найрізноманітніші вишиванки, намисто, корали – все це можна було придбати на фестивалі.
Цікавою була виставка «Борщівська народна сорочка», яку представили в обласному краєзнавчому музеї. В її колекції - понад 200 унікальних сорочок, вишитих у різні роки місцевими майстринями. Є там екземпляри, яким понад 150 років. У музеї гості міста мали можливість розглянути фотогалерею старих світлин мешканців краю в народному одязі та багато іншого.
Одночасно з фестивалем вишиванки відбувся гастрономічний фестиваль "Борщ-їв". Кожен населений пункт Борщівського району представив свій борщ, який за власними рецептами готують місцеві господині. Всього було близько 50 видів борщу. Готували борщ у великих казанах на вогнищі, скуштувати який могли усі охочі.
І ми там були: борщ був по-справжньому смачнющий)
Для гостей фестивалю була представлена насичена культурно-розважальна програма за участю відомих музичних виконавців України, хореографічних колективів, вокальних ансамблів.
Фестиваль продемонстрував багатство та оригінальність борщівської вишивки, був насиченим, веселим, цікавим, пізнавальним та смачним.
P.S. Дякуємо Андрій Русенко за запрошення та цікаву екскурсію музеєм.
15 Вересня, 2021 р., 09:31
В день свята Покладення чесного пояса Пресвятої Богородиці
Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Епіфаній 13 вересня очолив Божественну літургію на місці чудесного явлення Божої Матері в урочищі Заглина, біля села Монастирок.
Під час Божественної літургії біля цілющого джерела молилися архиєреї, сотні священнослужителів, тисячі вірян з усієї України.
Звертаючись до присутніх із першосвятительським словом Блаженнійший владика побажав усім щедрої милості від Господа та молитовного заступництва Пресвятої Богородиці.
Після літургії Блаженнійший Митрополит Епіфаній освятив камінь під будівництво храму на честь Покладення чесного пояса Божої Матері.
09 Вересня, 2021 р., 10:33
09 Вересня, 2021 р., 08:51
До 01 жовтня е-лікарняні стають готовими до сплати через 5 днів після закриття.
Перехідний період впровадження електронних лікарняних було продовжено до 01 жовтня – відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я України № 1836 підписали 28.08.2021. На цей час пацієнти все ще можуть отримати як паперові, так і е-лікарняні залежно від закладу охорони здоров’я. А в разі вагітності та пологів, захворювання на ВІЛ або психічного розладу мають бути видані виключно паперові листки непрацездатності.
Окрім відстрочення повного переходу на електронні листки непрацездатності, наказом було внесено ряд інших змін, зокрема, щодо набуття е-лікарняними статусу виданих.
Коли на час перехідного періоду е-лікарняні вважаються виданими?
До завершення перехідного періоду е-лікарняні вважаються виданими і стають готовими до сплати через 5 днів після закриття. Нагадаємо, раніше електронні лікарняні вважались виданими і ставали готовими до сплати на наступний день після закриття е-лікарняного.
Зверніть увагу, електронний лікарняний в особистих кабінетах має статус «закритий» одразу з дати свого відкриття, однак він є закритим днем у майбутньому – відповідна дата закриття зазначена у е-лікарняному та є плановою датою завершення тимчасової непрацездатності або повторного огляду, після якого буде сформовано новий медичний висновок і створено продовжений е-лікарняний тощо.
Відповідний наказ МОЗ: https://moz.gov.ua/.../nakaz-moz-ukraini-vid-28082021... Така тимчасова норма діятиме упродовж вересня та допоможе зменшити ризики помилок при формуванні е-лікарняних в окремих випадках – наприклад, коли працівник захворів одразу після прийняття на роботу та дані щодо його працевлаштування не встигли синхронізуватись, або дві застраховані особи мають тотожні прізвище, ім’я, по батькові і різницю лише в одну цифру в ідентифікаційному коді тощо.
Упродовж цього місяця протоколи обміну даними, інформаційні реєстри і системи доопрацюють, аби електронні лікарняні формувались на підставі медичних висновків чітко і без технічних помилок.
Отже, до жовтня е-лікарняний буде ставати підставою для призначення матеріального забезпечення через 5 днів після свого закриття.
Аби відслідковувати це було легше, статус е-лікарняного автоматично зміниться на «готово до сплати». З цього дня роботодавець має упродовж не більш ніж 10 календарних днів призначити працівнику допомогу.
Після завершення перехідного періоду готовим до сплати е-лікарняний буде ставати, як і передбачено, на наступний день після закінчення періоду тимчасової непрацездатності. Тож призначення допомоги відбуватиметься швидше.