Новини
15 Травня, 2023 р., 12:03
15 Травня, 2023 р., 10:21
Вітаємо зі святом всіх, хто дарує життя, наповнює його любов’ю та ніжністю.
Дорогі наші мами! Будьте завжди молодими та усміхненими, здоровими, повними сил і енергії.
Ми особливо вдячні тим матерям, які виховали мужніх та сміливих синів і доньок, що зі зброєю в руках захищають рідну землю.
Бажаємо, щоб кожна українська мати дочекалась своїх дітей додому.
Нехай кожна мати має змогу виховувати своїх дітей під мирним небом, дарувати тепло і домашній затишок своїй родині.
З днем Матері, дякуємо за Героїв!
12 Травня, 2023 р., 15:58
Відповідно до проекту ULEAD «Лабораторії творчого діалогу в громадах» сьогодні директором КУ Центр надання соціальних послуг Добросинсько-Магерівської сільської ради організовано захід з налагодження діалогу на тему «Соціальна адаптація внутрішньо переміщених осіб в новому суспільному середовищі».
Діалог провела Оксана Чабан – регіональний координатор проекту Лабораторії творчого діалогу.
Додамо, що консультаційну та інформаційну підтримку діалогових заходів надається в рамках проєкту “Лабораторії творчого діалогу в громадах”, що реалізується Спілкою «Громадські ініціативи України» за підтримки ULEAD з Європою в Львівській області.
12 Травня, 2023 р., 15:56
Сьогодні в рамках акції "Запобігти. Врятувати. Допомогти" працівники місцевої пожежної охорони "Жовківщина" разом із рятувальниками Львівське РУ ГУ ДСНС України у Львівській області провели профілактичну бесіду з дітьми Кам'яногірський ЗЗСО І-ІІ ступенів та Кам'яногірський ЗДО.
Рятувальники нагадали дітям правила пожежної безпеки в побуті, застерегли щодо дитячих пустощів з вогнем, а також, що робити коли знайшли вибухонебезпечні предмети.
Дітлахи з цікавістю роздивлялись пожежний автомобіль та ознайомились з пожежно-рятувальним обладнанням.
12 Травня, 2023 р., 11:54
Щороку навесні із настанням тепла і пробудженням рослин активізуються кліщі. Ці небезпечні для людей і тварин істоти найактивніші у квітні – червні та серпні – жовтні.
Зустріти кліща можна не тільки в лісі, парку чи сквері, а й на будь-якому газоні. Найчастіше вони сидять у траві, на висоті 20–60 см, і лише зрідка потрапляють на невисокі кущові рослини.
Кліщі можуть переносити збудників небезпечних захворювань людини і тварин, зокрема, кліщового енцефаліту, бореліозу (хвороба Лайма), а також хвороби Міямото. Збудники потрапляють у наш організм під час присмоктування кліща.
Як уберегтися від кліщів:
Подбайте про відповідне вбрання перед прогулянкою. Обирайте закрите взуття й одяг: найбільш безпечним буде одяг із довгими рукавами, світлого кольору, бажано вдягнути штани й заправити їх у шкарпетки.
Покривайте голову головним убором – кепкою, панамкою, косинкою – і закрийте шию.
Перед прогулянкою для захисту скористайтеся репелентом – спеціальним засобом, найчастіше у вигляді аерозолю, що відлякує кліщів. Дотримуйтеся інструкції з використання засобу. Обов’язково зверніть увагу на тривалість його дії та не забувайте використовувати повторно, коли час дії мине.
На прогулянці тримайтеся ближче до центру стежки та не заходьте в траву обабіч: саме там кліщів найбільше.
Звільніть місце для привалів від хмизу, гілок, сухої трави в радіусі 20–25 м.
Увага: коли кліщ чіпляється до вашого одягу, то залишається нерухомим, аж доки ви припините активно рухатись, сядете чи ляжете. Саме тоді нападник починає шукати місце прикріплення до тіла – повільно переміщується знизу вгору. Цей процес може тривати від 30 хвилин до 3 і більше годин, ба навіть кілька днів.
Оглядайте себе та своїх близьких кожні дві години прогулянки. Відчути укус кліща майже неможливо: тварина виділяє анестетичну речовину, що знеболює укус. Потрібен ретельний огляд, оскільки вкусити може й так звана німфа – молодий дуже маленький кліщ.
Одразу після повернення додому ще раз огляньте близьких, дітей і себе: найкраще це зробити в білій ванні з добрим освітленням. Ретельно обстежте своє тіло, особливо ділянки, покриті волоссям.
Удома виперіть і попрасуйте одяг. Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а і згодом, перекочувавши з одягу. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Просте витрушування не допоможе позбутися кліща.
Перевірте речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки тощо).
Якщо на природу брали домашнього улюбленця – його також слід оглянути на наявність кліщів.
Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через 2–3 дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується в розмірах.
Не всі кліщі переносять збудників небезпечних захворювань, однак їхні укуси можуть загрожувати людині близько 150 недугами. Щороку близько 20000 людей звертається з укусами кліщів до закладів охорони здоров’я.
Як проводити огляд
Почніть огляд знизу, від ступень, і поступово піднімайтеся вгору:
• лінія шкарпеток;
• підколінна впадина;
• нижня лінія трусів (пах), верхня лінія трусів;
• нижня лінія бюстгальтера, верхня лінія бюстгальтера;
• комір сорочки;
• лінія волосяного покриву на голові, вуха;
• волосся та шкіра голови – промацайте їх руками.
Такий простий огляд має стати звичкою.
Важливо пам’ятати, що від ретельності огляду залежить ваше здоров’я.
Львівська районна державна адміністрація
12 Травня, 2023 р., 11:32
Привітали із Днем матері мам тих Захисників України, які віддали свої життя за Батьківщину, щоб ми жили під мирним небом.
Доземний уклін, дорогі матері, за достойних синів, справжніх героїв та патріотів України.
Здоров’я Вам, душевного спокою, миру, прихильності долі на довгі роки!
Захід організували відділ культури, туризму, молоді та спорту, КУ Центр надання соціальних послуг Добросинсько-Магерівської сільської ради, відділ соціального захисту населення.
Щиро вдячні Пекарня Ельскар за солодощі для учасників заходу, ТМ "Скиба" Колорит Вишиванки та Галя Ковальська за вишиванки, які подарували матерям загиблих воїнів.
12 Травня, 2023 р., 11:04
10 Травня, 2023 р., 16:39
9 травня у Львівській райдержадміністрації відбулося засідання круглого столу на тему: «Захист прав споживачів в умовах дії правового режиму воєнного стану в Україні».
У заході взяли участь фахівці територіальних громад з питань житлово-комунального господарства, агропромислового комплексу та соціально-економічного розвитку, а також представники суб’єктів господарювання у сфері торгівлі, громадського харчування та агропромислового розвитку.
Учасники круглого столу обговорили проблемні питання, пов’язані зі створенням сприятливих умов реалізації прав споживачів та захисту їх інтересів, підвищення правової поінформованості населення і суб’єктів господарювання, культури взаємовідносин учасників споживчого ринку.
Особливу увагу акцентували на підвищенні ролі органів місцевого самоврядування в сфері захисту прав споживачів; подолання негативних тенденцій на споживчому ринку та соціальної напруги в суспільстві.
Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області
10 Травня, 2023 р., 11:06
Впродовж останніх років борщівник Сосновського набуває значних площ поширення.
Насіння борщівника розноситься вітром та водою, а також будь-яким видом транспорту, людьми та тваринами (волосся, одяг, шерсть). Одна рослина борщівника Сосновського дає 15-20 тисяч летючих насінин. Насіння розсівається в діаметрі 5—6 метрів навколо рослини, проте сухостій з насінням переносить зимові хуртовини, знаходячись над сніговим покривом, сприяючи рознесенню насіння на великі відстані.
Борщівник негативно впливає на біорізноманіття. Ця рослина, завдяки потужній наземній масі, витісняє місцеві види не лише трав’яних, а й деревних порід з території і не дає їм розвиватись. Він легко пристосовується до будь-яких умов, йому не страшні ні заморозки, ні посухи, росте на будь-якому ґрунті. Так відбувається процес блокування вихідного біоценозу і формування нового.
10 Травня, 2023 р., 08:38
Якщо на вулиці не дощить - це не привід випалювати сухостій.
Не паліть суху траву – не вчиняйте злочин! Рятувальники вкотре нагадують про заборону випалювання сухостою.
Пам'ятайте, що спалювання сухостою може призвести до:
перекидання вогню на житлові, господарські будівлі;
руйнування родючого шару ґрунту;
загибель тварин;
неконтрольоване поширення вогню,
може призвести й до масштабних пожеж торфовищ та лісових масивів;
може забрати життя.
Нагадуємо, що за чинним законодавством, порушники правил пожежної безпеки нестимуть адміністративну та кримінальну відповідальність.
Штраф за підпал:
для громадян від 3 060 грн до 6 120 грн;
для посадових осіб 15 300 грн до 21 420 грн.