Не паліть суху траву та стерню!
Дата: 02.07.2025 16:24
Кількість переглядів: 17

В нашій громаді почастішали випадки пожеж. Незважаючи на застереження та законодавчі заборони, дехто дотепер продовжує спалювати залишки сухої рослинності і наражає на небезпеку власне життя і здоров’я, житлові будівлі, а також цілі природні комплекси.
Спалювання сухої рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, приносить значну шкоду навколишньому середовищу, зростає ймовірність пожеж у житлових будинках. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну – до 30 км; висота полум’я досягає 2-х метрів.
Ось кілька причин, чому не можна спалювати суху і «зайву» рослинність:
Недоцільно. Краще прибрати рештки, закомпостувати їх і в перспективі отримати безкоштовне натуральне добриво. Компостер або просто яма для рослинних залишків – обов’язковий елемент кожного господарства.
Шкідливо. Випалювання знищує ґрунт, вбиває все живе, у тому числі мікрофлору, котра забезпечує родючість землі. Плюс дуже шкідливі викиди в атмосферу, забруднюється повітря, яким ми самі і дихаємо.
Небезпечно. Від пожеж в екосистемах, викликаних підпалами торішньої рослинності, гинуть люди та отримують сильні опіки.
Кримінально. В Україні посилили відповідальність за підпали трави, опалого листя і стерні: правопорушникам окрім адміністративного покарання «світить» позбавлення волі, й терміни мали б змусити задуматися – йдеться про строк від 5 років.
Шановні мешканці громади, не спалюйте суху траву! Це призводить до знищення рослинного і тваринного світу, зниження родючості ґрунту. Крім того: їдкий дим від спалювання трави шкідливий для людей.
Кожен акт підпалу є злочином проти природи!
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)