ОБЕРЕЖНО - ЯЩУР
Ящур - це висококонтагіозне вірусне захворювання, яке вражає худобу і має значні економічні наслідки. Хвороба вражає велику рогату худобу, свиней, овець, кіз та інших парнокопитних тварин і має значний вплив на тваринництво та торгівлю.
Останній випадок ящуру в Україні був зареєстрований в 1988 році.
На початку цього року ящур був зареєстрований в Німеччині.Станом на 10 квітня 2025 року в країнах ЄС (Німеччина, Словаччина, Угорщина) зареєстровано 11 випадків спалахів ящура.
Держпродспоживслужба у відповідь на спалах швидко запровадила заходи, щоб не допустити занесення хвороби на територію України. Це заборона на ввезення живих тварин, які сприйнятливі до вірусу та продукції від них, крім того заборона ввезення репродуктивного матеріалу.
Одним із ключових запобіжних заходів стало запровадження заборони на випас парнокопитних тварин у 10-кілометровій зоні вздовж кордону з ЄС. Це стосується великої рогатої худоби, свиней, овець, кіз, буйволів та інших тварин, які сприйнятливі до вірусу.
Особливо зараз у весняний період, так як сприятливими умовами для збереження та поширення вірусу в навколишньому середовищі є низька температура та підвищена вологість.
Ситуація залишається під контролем Держпродспоживслужби.
Вірус ящуру міститься у всіх виділеннях і секретах інфікованих тварин. Зокрема, ці тварини видихають велику кількість аерозольного вірусу, який може інфікувати інших тварин. Вірус може бути присутнім у молоці та спермі за 4 дні, до прояви клінічних ознак хвороби.
Тяжкість спалаху ящуру пов'язана з легкістю, з якою вірус може поширюватися будь-яким або всіма перерахованими нижче шляхами:
- інфіковані тварини
- заражені загони/будівлі або заражені транспортні засоби для перевезення тварин;
- заражені матеріали, такі як сіно, корм, вода, молоко або біологічні рідини;
- забруднений одяг, взуття або обладнання;
- інфіковане вірусом м'ясо або інші продукти тваринного походження;
- інфіковані аерозолі (поширення вірусу через повітряні потоки).
Тварини, які одужали від інфекції, іноді можуть бути носіями вірусу і спричиняти нові спалахи хвороби.
Наслідки захворювання
- Економічні збитки у галузі тваринництва на внутрішньому ринку України;
- Зменшення експортних можливостей для такої продукції: молоко та молочні продукти, м'ясо сприйнятливих тварин.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)