Добросинсько-Магерівська громада
Львівська область, Львівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Капустяна білокрилка

Дата: 19.03.2025 08:56
Кількість переглядів: 85

Фото без опису

При обстеженні посівів озимого ріпаку виявлено заселення рослин    капустяною білокрилкою. Живі особини цього шкідника успішно перезимували і вже готові вести свою шкодочинну діяльність.

Білокрилка – дрібні комахи, що літають, розмір імаго до 1,5 мм. Їхні крила вкриті білим порошкоподібним восковим нальотом. Це один із найбільш шкодочинних та найпоширеніших шкідників овочевих, квіткових, плодово-ягідних культур відкритого та закритого ґрунту.

За сезон може розвинутися до 6-ти поколінь. Шкідник найбільше пошкоджує: капусту, помідори, огірки, кабачки, фуксію, пеларгонію, абутилон, паслін, глоксинію і багато інших рослин, особливо у приватному секторі. Личинки цього шкідника живляться соком рослини, а своїми солодкими виділеннями провокують розмноження сажистих грибів на листі, які є шкідливішими від самої білокрилки. Крім того, ці комахи переносять вірусні хвороби на всіх стадіях свого розвитку. Будь-який інсектицид не може знищити цього шкідника, тому кількість ефективних препаратів невелика.

Для захисту рослин від білокрилки ефективними є біологічні (актофіт, аверсектин С, бітоксибацилін, авертин-N, вертициллін Ж, ін.) та хімічні препарати (актеллік, моспілан, фуфанон, ін.) у рекомендованих дозах. При роботі з засобами захисту рослин необхідно дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

 

 Підготувала держфітоінспектор Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Львівській обл.  Вега С.І.

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь