Сезон жнив
Фермери та місцеве населення Добросинсько-Магерівської сільської ради розпочали сезон жнив. Однією із головних завдань жнивної компанії - забезпечення дотримання протипожежних вимог.
Варто зазначити, що основними причинами виникнення пожеж під час жнив є необережне поводження з вогнем та порушення правил експлуатації машин та агрегатів.
Наголошуємо, що категорично заборонено спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях. Оскільки це може призвести до пожеж на сусідніх полях, на територіях приватних домоволодінь, лісопосадках, інколи навіть до відключень повітряних ліній електропередачі надвисокої напруги.
Пам’ятайте, що за порушення правил пожежної безпеки передбачена адміністративна відповідальність, зокрема:
- за самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із природною рослинністю або її залишків та опалого листя на земельних ділянках, у смугах біля автомобільних доріг та у парках тягне за собою штраф у розмірі від 3060 грн до 6120 грн;
- порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладання штрафу від 1500 грн. до 4590 грн, якщо це призводить до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі – штраф від 4500 грн. до 15 300 грн.
- знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем караються штрафом від 91 800 грн до 153 000грн. або обмеженням волі на термін від двох до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк.
У разі виникнення пожежі в природних екосистемах потрібно дотримуватись простих правил:
– не панікуйте та не приймайте поспішних рішень;
– не тікайте від полум’я, що швидко наближається, у протилежний від
вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши обличчя одягом;
– з небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напрямку поширення вогню;
– якщо від пожежі втекти неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть у водойму або накрийтеся мокрим одягом і дихайте повітрям, що над самою поверхнею землі;
– гасити полум’я невеликих лісових пожеж можна, збиваючи його гілками листвяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи ґрунтом;
– під час гасіння пожеж не відходьте далеко від доріг, не випускайте з виду інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв’язок;
– будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть впасти та травмувати вас;
– після виходу з осередку пожежі негайно проінформуйте службу порятунку за номером 101 про місце, масштаб та характер пожежі.
Закликаємо дотримуватися правил пожежної безпеки та берегти себе і природу навколо себе.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)