Про дотримання норм законодавства при обробітку сільськогосподарських культур
Про дотримання норм законодавства
при обробітку сільськогосподарських культур
Для уникнення можливого негативного впливу пестицидів на людину, бджіл та навколишнє природне середовище сільськогосподарські підприємства повинні суворо дотримуватись правил техніки безпеки при роботі з ними. У своїй діяльності підприємства, установи, організації всіх форм власності та громадяни у сфері захисту рослин керуються Законом України «Про захист рослин» від 14.10.1998р. № 180-ХІV (зі змінами). Дозволено застосовувати у сільському та лісовому господарстві, на присадибних ділянках тільки тi пестициди i агрохiмiкати, що пройшли державну реєстрацію i включені в «Перелік препаратів, дозволених до використання в Україні». Переліку препаратів повинні відповідати асортимент пестицидів, засоби, сфера застосування, норми, кратність обробок та інше. Використовувати нетоксичні або слаботоксичні для медоносної бджоли інсектициди, такі як Моспілан ВП, Біская 240 OD, м.д., Маврік, ЕВ., Каліпсо 480SC, Омайт 570,в.е., Кораген 20,СК та інші.
Фізичні і юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних культур, згідно ст. 37 Закону України “Про бджільництво”, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 (десяти) кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. У період проведення робіт у радіусі 200 метрів від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.
Роботи з пестицидами слід проводити у вечірні (18–22) та ранкові (до 8-10) години, при мінімальних висхідних повітряних потоках шляхом обприскування наземною апаратурою. При цьому пасіки необхідно вивезти не менш ніж на
Проводити обприскування наземним методом при швидкості вітру до 3 м/с (дрібно крапельне) і 4 м/с (крупно крапельне), при цьому не порушувати зону санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні
Порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність передбачену ст.21 Закону України “Про захист рослин”, ст. 38 Закону України “Про бджільництво” та Кодексу України про адміністративні правопорушення.