На Львівщині буде проведена пероральна імунізація диких тварин проти сказу
Дата: 15.05.2024 10:26
Кількість переглядів: 120
З 15 травня 2024 року на території Львівської області впродовж трьох днів буде проводитись пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
З врахуванням Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», розповсюдження профілактичної вакцини в кількості 304 850 доз (принад) передбачається методом наземного розподілу на території польових та лісових угідь області поза територіями населених пунктів, болотами, водоймищами, авто- та залізничними шляхами.
Вакцинацією буде охоплено територію площею 12,194 тис. км² (з розрахунку 25 принад на 1 км²), зокрема: Дрогобицький район - 630 км²; Золочівський район - 1660 км²; Львівський район - 2688 км²; Самбірський район - 2100 км²; Стрийський район - 2030 км²; Червоноградський район - 1700 км²; Яворівський район - 1330 км², Львівська МТГ - 56 км², повідомляють в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації з посиланням на інформацію Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області.
Імунізація диких м`ясоїдних тварин буде здійснюватися вакциною «Орісвак» вітчизняного виробника, яка повністю безпечна для людей, тварин і навколишнього середовища. Вакцина має вигляд невеликих за розмірами поживних брикетів (принад). Зовнішня оболонка принад виготовлена із м’ясо-кісткового борошна, що має специфічний запах і приманює тварин на великих відстанях. Всередині принад розміщено желеподібну капсулу з антигеном вірусу сказу. На 21 день після поїдання принади у тварин формується імунітет проти сказу, який триває мінімум 1 рік.
За інформацією ГУ Держпродспоживслужби в області спочатку року зафіксовано 56 випадків захворювання на сказ. З них 57% випадків виявлено у диких тварин, зокрема у лисиць – 31 випадок, у куниць – 1 випадок. Решта у собак та котів.
Звертаємо увагу! Заходи з пероральної вакцинації спрямовані на забезпечення стабільної епізоотичної ситуації щодо сказу тварин в області завдяки запобіганню поширення збудника серед диких м’ясоїдних тварин, тому у разі виявлення брикетів з вакциною прохання не руйнувати їх, не брати в руки, не переміщати на інші місця, а залишати привабливими для тварин.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)