Добросинсько-Магерівська громада
Львівська область, Львівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

В мережі поширюють нову шахрайську схему!

Дата: 11.12.2023 12:53
Кількість переглядів: 112

Фото без опису
Увага! В мережі поширюють нову шахрайську схему!
 
   Шахраї розсилають повідомлення з невідомого іноземного номера з пропозицією легко заробити гроші в інтернеті. Автор називається менеджером відомої компанії: Spotify, LinkedIn, Airbnb тощо.
 
Повідомлення, які приходять у Telegram чи WhatsApp, зазвичай такі:
💬«Нашій компанії потрібно найняти багато працівників, щоб лайкати контент відео нашого продавця в Tiktok, і ми платимо 30₴. за кожен лайк. при виконанні 3 завдань ви отримаєте зарплату 90₴.. але можете заробити до 600₴. на день. без реєстраційного збору. Чи можу я дізнатися ваш вік, щоб ми могли почати?»
Місія шахрайських повідомлень – швидко перевести вас на «правильний» контакт у Telegram. Шахраї, пропонуючи роботу, надсилають якісь «документи» англійською, долучають до чату, де задоволені колеги виконують завдання, отримують гроші та хвалять роботу.
Якщо людина відповіла на повідомлення, їй пропонують лайкнути відео, пісню чи товари в інтернеті й миттєво отримати за це гроші. За три чи навіть один лайк обіцяють 100-150 грн. Далі просять номер картки, куди миттєво приходять кошти. Однак ці виплати надходять не з рахунків зловмисників, а від інших людей, яких так само втягли в аферу.
Після цього новим співробітникам пропонують наступний рівень – платні завдання. Працює це так: вкладаєш у криптобіржу власні 500 грн – отримуєш 650 грн, вкладаєш 10 000 – повернуть 16 0000. Однак, щоб повернути свої вкладені 800 грн із бонусом, треба вкласти ще 5500 грн. І це може тривати до нескінченності.
 
Як не стати жертвою шахраїв?
-Якщо незнайомці пропонують вам роботу в месенджері, то зверніть увагу на граматичні помилки. Вони можуть свідчити, що з вами спілкуються через онлайн-перекладач і людина не та, за кого себе видає.
-Також не варто спокушатися
обіцяними великими гонорарами.
Навпаки, вони мають насторожувати.
-Окрім цього: не переходьте за підозрілими посиланнями; ніколи не перераховуйте гроші за працевлаштування; не надавайте шахраям особистих даних; не повідомляйте невідомим особам як номер банківської картки, так й іншу інформацію.
-Перевіряйте інформацію про тих роботодавців, які пропонують вам онлайн-заробіток. Подивіться офіційний сайт чи сторінки компанії в соцмережах, чи є там інформація про вакансію, яку вам пропонують.
 
Джерело: dovidka.info

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь