Не забуваймо про компостування
Восени активізується діяльність сезонних паліїв опалого листя. Вони не тільки утилізують його у вогнищах біля своїх будинків чим створюють пожежну небезпеку для будівель, але і забруднюють довкілля та порушують норми чинного законодавства.
Пам’ятаймо, що найбільш дружнім по відношенню до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування. Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідним рослинам хімічних сполук (кальцій, азот, калій, безліч мікроелементів).
Переваги листового компосту:
- Доступність сировини. Листовий опад в будь-якій кількості можна зібрати на будь-якій садовій або прилеглій ділянці з деревами.
- Економічність. Витрати на придбання добрив при використанні власного листового компосту скорочуються.
- Відсутність неприємного запаху. На відміну від гною або посліду, листя мають лише легкий прілий запах.
- Поживність. Правильно приготовлений компост підвищує родючість ґрунту і покращує його структуру без внесення добрив.
- Екологічність. Листя — повністю органічний матеріал, тому компост з них безпечний для тварин, рослин, людини.
- Мульча. Мульчування листовим компостом дозволяє не тільки підвищити родючість ґрунту, поліпшити газообмін, але й запобігти зростанню бур'янів.
- Ґрунтова мікрофлора. Внесення листового компосту сприяє розвитку корисних ґрунтових мікроорганізмів.
- Збільшення кількості дощових черв'яків. Чим більше в ґрунті органіки, тим більш приваблива вона для дощових черв'яків. В процесі їх життєдіяльності виділяється не менш корисний для ґрунту гумус.
- Легке природне підкислення ґрунту. Злегка кислий ґрунт підходить для багатьох садових рослин.
Приготування компосту з опалого листя дозволяє отримати безпечне, якісне добриво власними силами та в будь-якій кількості.
Водночас зазначаємо, згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачається відповідальність:
ст. 77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060-6120 грн.) і на посадових осіб - від дев'ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (15300-21420 грн);
ст.152. Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів -тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.) і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.);
ст.82. Порушення правил складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації, ліквідації та використання відходів - тягне за собою накладення штрафу на громадян і на посадових осіб - від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн.), на суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн.)
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)