ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ!
Дата: 01.08.2022 14:09
Кількість переглядів: 246
ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ!
ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ — ЦЕ СУЧАСНЕ РАБСТВО!
На виконання Закону України «Про протидію торгівлі людьми», з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми та з метою підвищення рівня обізнаності населення щодо запобігання торгівлі людьми Комунальною установою «Центр надання соціальних послуг Добросинсько-Магерівської сільської ради» спільно із відділом соціального захисту населення та відділом освіти проведено 29.07.22р та 01.08.22р інформаційні заходи для внутрішньо переміщених осіб на тему: «Що треба знати аби не стати жертвою торгівлі людьми».
Під час заходу розглянуто 10 правил безпеки , як запобігти рабству,
та проінформовано присутніх про 4 базові правила аби уберегтися від торгівців людьми, коли ви перебуваєте за кордоном (чи лише плануєте свою поїздку):
• Нікому не віддавайте Ваш паспорт. Документи, що засвідчують Вашу особу, завжди повинні знаходитись тільки у Вас.
• Якщо Ви збираєтесь працювати чи навчатись за кордоном, Вам необхідно підписати контракт. Контракт повинен бути написаний зрозумілою Вам мовою, а також містити інформацію про умови (оплата, вихідні дні, робота у святкові дні, медичне страхування), місце та час Вашої майбутньої праці чи навчання.
• Залиште вдома детальну інформацію про своє майбутнє перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами, а також копію свого паспорта та контракту. Також було б добре залишити своє фото та адреси Ваших іноземних друзів.
• Дізнайтесь номери телефонів українських посольств та консульських представництв за кордоном та візьміть їх з собою. Якщо Ви опинились у скрутній ситуації або Вам хтось загрожує, звертайтесь до представників своєї країни, які допоможуть Вам. Якщо у країні Вашого перебування немає посольства України – телефонуйте у посольство України в сусідній державі.
І ще декілька корисних порад:
• У зарубіжних країнах активно працюють неурядові організації та служби, котрі надають допомогу особам, які опинились у скрутному становищі. Звертайтесь до них у разі необхідності.
• Пам’ятайте, що знання хоча б елементарних слів іноземної мови значно полегшить Ваше перебування за кордоном.
Свобода людини є однією з головних цінностей сучасного цивілізованого суспільства, а забезпечення недоторканності свободи особи – однією з головних функцій держави.
Якщо:
- Вас силою примушували працювати;
- Вам не виплатили обіцяної заробітної плати;
- у Вас відібрали паспорт чи інші документи;
- Вас насильно утримували, контролювали;
- Вам погрожували, шантажували;
- Вас змушували до жебрацтва;
- Вас втягнули у проституцію, порнобізнес;
- Ви стикнулись з обманом, насильством
- ВИ СТАЛИ ЖЕРТВОЮ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ.
В такому випадку необхідно звернутися за місцем перебування до місцевої держадміністрації та правоохоронних органів або зателефонувати на цілодобову „гарячу лінію” за телефонним номером 15-47.
Національна соціальна сервісна служба України опікується питанням запобігання та протидії торгівлі людьми: приймає рішення про встановлення / відмову у встановленні, продовження / відмову у продовженні, позбавлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми; проводить аналіз діяльності суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми; координує та контролює діяльність закладів, що надають допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми, в тому числі направляє до закладу осіб, які постраждали від торгівлі людьми за кордоном та повертаються в Україну, в разі необхідності надання їм тимчасового притулку; проводить заходи, спрямовані на усунення передумов торгівлі людьми.