Вторинна переробка сміття
Люди щодня викидають величезну кількість побутового сміття, хоча вагому частину відходів можна було б використовувати для вторинної переробки, що принесло б чималу користь довкіллю та державі.
Незважаючи на популяризацію сортування відходів, акції та флешмоби, розкидані залишки їжі, пластику, скла і паперу все ще залишаються незмінними супутниками нашого з вами життя.
Вторинна переробка може вирішити проблеми обмеженості ресурсів, зниження вартості готової продукції за рахунок використання більш дешевої сировини. Зазвичай вторинній обробці піддають такі матеріали, як папір, скло, пластик, метал тощо.
Для прикладу, поліетилен може проходити 12 циклів переробки без зміни своєї молекулярної структури.
Варто пам’ятати, що 60 кг зібраної макулатури збережуть життя одного дерева, виробництво 1 т скла зі склобою зменшить використання піску на 600 кг, вапняку– на 170 кг, кальцинованої соди – на 190 кг, польового шпату – на 170 кг та зменшить споживання енергії на 40%, 1 т переробленого алюмінію (алюмінієві банки з напоїв) економить 4 т бокситів, а економія енергії на виробництво алюмінію сягає 95%.
З метою покращення екологічного стану території Добросинсько-Магерівської сільської ради, за сприяння ГО «Твори добро+», проводиться роздільний збір твердих побутових відходів, зокрема контейнери для збору скла та пластику встановлені в смт. Магерів, с. Добросин, с. Бишків, с. Боброїди, с. Кам’яна Гора, с. Замок, с. Монастирок, с. Думичі, с. Городжів.
Кожен з нас може зробити внесок у зменшення накопичення відходів та дати сміттю друге життя.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)